Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Ekstrakt z korzenia Kudzu sposobem na skuteczną rewitalizację skóry w okresie klimakterium

, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty
Artykuł sponsorowany
Spełnione na wielu płaszczyznach życia kobiety po 40. wiedzą czego potrzebują. Posiadają zdecydowane poczucie sprawczości, umiejąc doskonale kontrolować swoje życie, otwierając się zarazem na nowe doświadczenia, podkreślając swoją indywidualność. Dla nich Laboratorium Theraderm opracowało innowacyjną linię produktów PINK PEEL Program.
Kobiety 40+ to grupa dojrzałych kobiet,

które za swój główny cel obierają poprawę jakości życia i stałe dążenie do doskonałości. Ich nienaganny wizerunek wymaga odpowiedniej oprawy. Wybierane przez nie produkty pielęgnacyjne cechuje innowacyjność, jakość i zdecydowany efekt działania. Bo lubią się wyróżniać, choć nie muszą nikomu niczego udowadniać. Są wyzwaniem dla wielu.

Spośród wachlarza produktów jaki oferuje rynek medycyny estetycznej mogą wybrać praktycznie każdy, więc stale poszukują innowacyjnych rozwiązań w zakresie walki o młody wygląd i naprawę włókien białkowych, które zostały dotknięte postępującym procesem starzenia.

Zdarza się, że nie jest to dla nich dostatecznym rozwiązaniem. Dlatego też producenci preparatów anty-aging – chcąc sprostać oczekiwaniom kobiet 40+ – stale poszukują boosterów jakimi wzbogacają składy INCI swoich preparatów. Często korzystając z bogactw jakie daje natura.

Skrojony na miarę potrzeb kobiet spełnionych
alt="Ekstrakt z korzenia Kudzu Pink Peel"
absolutimages/shutterstock.com

Połączenie nowoczesnych technologii i wyodrębnionych składników naturalnych stale zaskakują. Dostarczają człowiekowi ogromną ilość substancji pomocnych w rewitalizacji naszych komórek i tkanek. Jednym z najnowszych odkryć jest innowacyjny ekstrakt z korzenia Kudzu o działaniu estrogenowym, znanego na Dalekim Wschodzie ze swoich właściwości terapeutycznych. Szczególnie przydatny dla skóry dojrzałej, 40+ oraz okołomenopauzalnej. To składnik skrojony na miarę potrzeb kobiet spełnionych.

Laboratorium Theraderm opracowało innowacyjną linię produktów PINK PEEL Program bazujących na ekstrakcie z korzenia Kudzu. Gama składa się z zestawu z peelingiem PINK Peel oraz kosmeceutyku PINK Magic Cream.

Preparaty stworzone są z myślą o skórze dotkniętej upływem czasu – dojrzałej, 40+ oraz okołomenopauzalnej. Skoncentrowane składy oprócz innowacyjnego ekstraktu z Kudzu wzbogacone są dodatkowymi składnikami aktywnymi takimi jak peptydy i antyoksydanty, które wzmacniają jego rewitalizujące działanie.

Dlaczego korzeń Kudzu idealnie sprawdza się w pielęgnacji skór dojrzałych?

Składnik ten znany jest z wysokiej zawartości izoflawonów, czyli naturalnych fitohormonów, takich jak: daidzeina, genisteina, puerarina. Ich zawartość znacznie przekracza liczbę, jaka znajduje się w ziarnach soi, która również bogata jest w omawiane związki.

Okres menopauzalny jest nieodłącznym czasem życia każdej kobiety, do którego dochodzi po latach wieku prokreacyjnego. Towarzyszy temu wachlarz dolegliwości współistniejących takich jak: wahania nastrojów, charakterystyczne uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, czy szybsze starzenie się skóry.

Czym jest spowodowany ten postępujący proces?

Między 40 a 60 rokiem życia sukcesywnie stopuje się i wygasa aktywność hormonalna. Przez to produkowanych jest o wiele mniej estrogenów – żeńskich hormonów płciowych. Jest to naturalny i fizjologiczny proces, którego skutkiem ubocznym jest zdecydowane przyspieszenie postępującego procesu starzenia skóry. Kobiety w wieku okołomenopauzalnym znacznie częściej odczuwają zmiany jakie zachodzą w jakości tkanek.

Przez wyhamowanie produkcji estrogenów i zmieniającej się gospodarki hormonalnej, naskórek ulega zdecydowanemu ścieńczeniu. Zaś produkcja włókien białkowych takich jak kolagen i elastyna zostaje mocno spowolniona, co odbija się na wyglądzie zewnętrznym. Skóra traci dawną jędrność i sprężystość, a postępujący proces związany z klimakterium sprawia, że kontur twarzy znacznie opada. Często pojawiają się też zapalne zmiany skórne i widocznie rozszerzone, płytko umieszczone naczynka krwionośne, nazywane teleangiektazjami.

Jak się bronić przed szybszym starzeniem się skóry związanym z czasem okołomenopauzalnym?

W momencie mniejszej produkcji estrogenów przez organizm kobiety, idealnym rozwiązaniem w pielęgnacji skóry będą fitoestrogeny. Są one roślinnymi substancjami modulującymi, naśladującymi ludzkie hormony. Jest to naturalny zamiennik syntetycznych estrogenów. Stymulują aktywność fibroblastów, zwiększając produkcję kolegenu i elastyny. Podnoszą wartości podporowe skóry, co daje efekt liftingu i mocnego napięcia.

Gdzie zatem znajdziemy tego typu związki, które będą skutecznie niwelować skutki klimakterium? Firma Theraderm w gamie produktów Pink PEEL Program, zastosowała wysokie stężenie fitoestrogenów i aktywnych składników przeciwzmarszczkowych. Dzięki skondensowaniu 10-krotnym korzenia Kudzu, uzyskała 300 razy więcej izoflawonów estrogenowych niż w soi. Jest to zatem jedyne na rynku tak zaawansowane i innowacyjne rozwiązanie pielęgnacyjne dla kobiet w wieku 40+.

PINK Magic Cream
alt="Ekstrakt z korzenia Kudzu Pink Peel"

Laboratorium Theraderm w Pink Magic Cream zastosowało nowatorską technologię SMPs – Shape Memory Polimers. Stanowi ona zarazem potwierdzoną naukowo lifitngującą, kosmetyczną formułę zawierającą Kudzu-THERA®, Lift-THERA®, Antioxidant-THERA®, Acetyl Hexapeptyd-8.

Charakterystyka technologii SMPs (Shape Memory Polymers) polega na zastosowaniu specjalnych Polimerów Shape-Memory, które są polimerycznymi, inteligentnymi składnikami. Umożliwiającymi przywrócenie naturalnego, pierwotnego kształtu, dzięki rekonstrukcji w skórze optymalnego poziomu nawilżenia i tym samym wzrostu napięcia tkankowego.

Składniki aktywne PINK Magic Cream to:

  • Kudzu-THERA® o działaniu estrogenowym (skoncentrowana dawka izoflawonów)
  • Lift-THERA® o działaniu liftingującym jest kompleksem aktywnych białek liftingujących. W tym kazeiny, kolagenu hydrolizowanego, elastyny hydrolizowanej, mleka koziego. Odpowiednia ilość protein wpływa na biologiczne (wewnątrzpochodne) i mimiczne (zewnętrzne) starzenie się skóry, wpływa na jej napięcie.
  • Acetyl hexapeptyd-8 działa rozluźniająco na mięśnie, hamuje reakcje, które powodują ruch lub kurczenie się mięśni podczas wykonywania ruchów twarzy, jak podczas uśmiechania się lub marszczenia.

Dodatkowo krem bogaty jest w izoflawony sojowe, niacynamid, białka mleka, lukrecję, hydrolizowane glikozaminoglikany oraz adenozynę.

Wystarcza niewielka ilość produktu na dobrze oczyszczoną skórę twarzy i szyi, aby zwiększyć napięcie i blask tych okolic. Krem stosowany systematycznie rano i wieczorem, pozwoli cieszyć się efektami przez długi czas.

Dodatkowo warto sięgnąć po zestaw

PINK PEEL Program,

który jest produktem typu booster przygotowującym skórę do przyjęcia dobroczynnych składników różowego kremu.

PINK PEEL to profesjonalna procedura liftingująca, która jest istotnym wstępem do kuracji z użyciem Pink Magic Cream. Set składa się z peelingu i produktów okołozabiegowych. Ich wspólne zastosowanie ma silne działanie ujędrniające, przyczyniając się tym samym do systematycznej odnowy komórkowej i regeneracji tkanek skóry.

W skład procedury PINK PEEL wchodzą cztery produkty:

alt="Ekstrakt z korzenia Kudzu Pink Peel"

Krok 1. PINK PEEL Solution

Krok 2. PINK Magic Serum

Krok 3. PINK Maska

Krok 4. PINK DD Mikro skóra

Każdy z produktów nakładamy warstwowo, aby zwiększyć ilość składników aktywnych i wzmocnić działanie systemu peelingującego.

PINK PEEL Solution zawiera kwas mlekowy i Kudzu-THERA kwas octowy (organiczny kwas octowy). Wykazujący niezwykłe działanie odżywcze, przy czym bezpiecznie i delikatnie złuszcza skórę. W wyniku naturalnego procesu fermentacji korzenia Kudzu-THERA został otrzymany ocet składający się z kwasów organicznych.

Charakteryzują go właściwości złuszczające o dużej skuteczności, ponieważ działa podobnie jak chemiczny składnik peelingujący TCA. Organiczny kwas octowy zawiera również wiele innych substancji organicznych, aminokwasów i minerałów, które dostarczają niezbędnych składników do regeneracji tkankowej.

PINK Magic Serum i nakładana w trzecim etapie zabiegu Maska w swoim składzie posiadają skoncentrowany ekstrakt korzenia Kudzu oraz biopeptydy, białka mleka i adenozynę. Składniki te wpływają kompleksowo na ujędrnienie i odmłodzenie skóry.

Preparaty bogate są w Lift-THERA – kompleks aktywnych białek liftingujących, który hamuje biologiczne starzenie się skóry i podnosi jej napięcie. Lift-THERA jest zarejestrowany w ICID jako nowo opracowany, innowacyjny składnik.

Duża ilość peptydu Acetyl hexapeptyd-8 i adenozyny wykazują działanie rozluźniające mięśnie, hamują dopływ substancji, odpowiedzialnych za wywoływanie skurczu mięśniowego.

Antioxidant-THERA – zastosowany kompleks składa się z fosforanu magnezowego askorbylu, tokoferolu, kwasu tioktynowego, protein soi, aloesu i proretinoul, dzięki czemu wyzwala ze skóry zdrowy blask. W połączeniu z kompleksem wybielającym – niacynamidem, izoflawonoidami sojowymi, glabrydyną skutecznie niweluje przebarwienia i drobne hiperpigmentacje.

Ostatni etap zabiegu to nałożenie Mikro Skóry PINK.

Stanowi ona praktycznie drugą skórę, w postaci przezroczystej i oddychającej membrany, która zabezpiecza przed parowaniem nakładanych krok po kroku produktów. Działa na zasadzie inteligentnego systemu transportu substancji aktywnych w głąb skóry.

Pink Peel Program i Magic Pink Cream jest jedną z nielicznych propozycji na rynku medycyny estetycznej skierowaną do kobiet w wieku 40+. Stanowi jedną ze skuteczniejszych terapii w walce z procesem starzenia dla cer dojrzałych.

Facebook Instagram