Dermatic.pl Aesthetic Business

Techniki łączone w zabiegach estetycznych

nawilżenie venome 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 4 minuty
W branży beauty stale poszukiwane są nowe technologie, opracowywane nowe metody oraz techniki łączone. Wszystkie te działania nakierowane są na to, aby jeszcze efektywniej poprawiać urodę. Również minimalizować czas rekonwalescencji oraz uzyskiwać jeszcze lepsze rezultaty wdrażanych procedur estetycznych i zabiegów. 

dr n. med. Anna Markowicz-Stanach

Moim zdaniem techniki łączone to przyszłość branży estetycznej. Łączenie zabiegów daje nam, zabiegowcom nieograniczone możliwości w dobieraniu i szyciu na miarę konkretnego zabiegu dla naszego pacjenta. Tak, aby w jak najszybszym czasie i przy minimalnej rekonwalescencji pozwolił rozwiązać problem estetyczny. 

Połączenie lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego

Jednym z najbardziej znanych i lubianych zbiegów jest zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO₂. Jest on doskonałym narzędziem w walce z bliznami, zmarszczkami oraz przebarwieniami. I doskonałym sposobem, aby pobudzi remodeling skóry i zachować wieczną młodość. 

Techniki łączone to przyszłość branży estetycznej. Łączenie zabiegów daje zabiegowcom nieograniczone możliwości w dobieraniu i szyciu na miarę konkretnego zabiegu dla pacjenta.

Zabieg ten z uwagi na ścisłe unikanie ekspozycji na światło słoneczne najczęściej wykonywany jest jesienią i zimą. Jedną z jego niewątpliwych wad jest bardzo długi okres rekonwalescencji oraz nieprzyjemnych odczuć; w tym bólu i obrzęku pozabiegowego, który może utrzymać się około 7-14 dni. Pacjent jest wtedy wyłączony z aktywnego życia prywatnego i zawodowego. 

Na pomoc takim pacjentom przychodzą techniki łączone. Połączenie lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego wydaje się być tutaj idealnym rozwiązaniem. 

Osocze bogatopłytkowe to zabieg, który z roku na rok jest coraz częściej wykorzystywany w gabinetach estetycznych. Swoje właściwości wysokiej stymulacji skóry i odnowy autologicznej, na wszystkich poziomach, zawdzięcza wysokiej koncentracji płytek krwi. Pozyskiwanych według ściśle określonej procedury z krwi pacjenta. 

Płytki te wydzielają bardzo dużo czynników wzrostu, w tym stymulują angiogenezę. Czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezynchymalne komórki macierzyste. Stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny – białek młodości w naszej skórze. 

Szybsze gojenie, większa efektywność

Takie połączenie dwóch zabiegów skraca czas dojścia skóry do siebie, przyspiesza procesy gojenia i sprzyja lepszemu remodelingowi skóry. I jeszcze bardziej efektywnie stymuluje ją do produkcji nowych włókien kolagenowych. Obserwowane wyniki leczenia są bardziej spektakularne, niż zastosowanie każdego z tego zabiegu osobno.

Połączenie lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Połączenie zabiegów skraca czas dojścia skóry do siebie, przyspiesza procesy gojenia i sprzyja lepszemu remodelingowi skóry.

Wnioski wynikające z łączenia lasera frakcyjnego ablacyjnego z osoczem bogatopłytkowym potwierdzają znaczne zwiększenie efektywności zabiegu z użyciem lasera oraz skrócenie czasu rekonwalescencji. Ważne jest też to, że zmniejsza się ryzyko powikłań, zwiększa synteza nowych włókien kolagenowych. Daje to większe napięcie skóry, redukuje zmarszczki, przebarwienia, blizny i poszerzone pory.

Radiofrekwencja miktoigłowa + PRP

W branży zabiegów estetycznych co roku pojawiają się nowe technologie, które stymulują skórę. Do takiej zaliczana jest RF (radiofrekwencja) mikroiglowa. Zabieg z wykorzystywaniem nakłuć oraz jednoczasowym podawaniem impulsu fali radiowej, bezpośrednio do skóry pacjenta. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, oddziałując na naskórek, ale przede wszystkim na głębokie warstwy skóry, w widoczny sposób poprawia jej jędrność i napięcie, w dowolnym obszarze ciała. Nie tylko na twarzy, szyi, czy dekolcie. 

Jest nieocenioną terapią, jeśli chodzi o korektę owalu twarzy i opadających policzków, tzw. chomików. Likwiduje zmarszczki i drobne linie w okolicy warg, czy powiek. Frakcyjna RF mikroigłowa, to również remedium na rozstępy i wszelkiego rodzaju zwiotczenia w dowolnym obszarze ciała, np. na ramionach, piersiach, udach, pośladkach, czy brzuchu, będące efektem ciąży lub intensywnego odchudzania. Zabieg ten doskonale można połączyć z wspomnianym wcześniej osoczem bogatopłytkowym. Uzyskując jeszcze lepsze rezultaty w stymulacji skóry, na zasadach opisanych wyżej. 

Peeling chemiczny z zabiegiem mezoterapii igłowej
alt="techniki łączone w zabiegach estetycznych"
thoughtsofjoyce/shutterstock.com

W przypadku technik łączonych nie możemy zapomnieć o chyba najstarszym połączeniu peelingu chemicznego z zabiegiem mezoterapii igłowej. Takie połączenie jest wykorzystywane w zabiegach estetycznych od lat i doskonale się sprawdza w walce z pierwszymi oznakami starzenia, redukcją zmarszczek i defektów skóry.

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej skóry. Najczęściej wykonywany jest na twarzy, szyi i dekolcie. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub bardziej głębokim) złuszczeniu skóry. Natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu. W wyniku tego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów estetycznych. 

W połączeniu z mezoterapią igłową, która polega na podawaniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji aktywnych, w tym najbardziej znanego kwasu hialuronowego nieusieciowanego oraz substancji pomocniczych w walce z oznakami starzenia wykazując synergizn hyperaddytywny – polegający na większym działaniu niż suma działań poszczególnych komponentów. 

Kompleksowo podchodzą do tematu starzenia

Kolejnym świetnym przykładem jest zastosowanie wolumetrii twarzy z mezoterapią igłową. Wolumetria twarzy to modelowanie kwasem hialuronowym, w miejscach, w których nastąpiły duże ubytki kostne, spowodowane upływem czasu. Zabieg ten doskonale poprawia owal twarzy, pozwala uzyskać naturalne efekty, świeży, młodszy wygląd. Aby jeszcze bardziej polepszyć jakość skóry zabieg ten doskonale łączy się z mezoterapią igłową, która jak już pisano wyżej zwiększa elastyczność skóry, nawilża ją, poprawia gęstość. 

alt="techniki łączone w zabiegach estetycznych"
Africa Studio/shutterstock.com

Karboksyterapia doskonale łączy się z toksyną botulinową. I jako jedna z niewielu dostępnych metod na rynku może być wykorzystywana nawet 72 h po podaniu botuliny. Karboksyterapia, czyli gaz medyczny doskonale również łączy się z zabiegiem mezoterapii igłowej oraz wypełniacza

Ważne połączenie zabiegu, niestety niezarejestrowane w Polsce, to połączenie nici PDO biorewitalizujących z mezoterapią igłową. Wykorzystujemy tutaj znów procesy stymulacji skóry. 

Warto też wspomnieć o zabiegach na ciało, które kompleksowo zajmują się walką z cellulitem. Jak np. połączenie masażu podciśnieniowego z mezoterapią antycellulitową. 

Zastosowanie technik łączonych pozwala na osiągnięcie efektów terapeutycznych, których nie bylibyśmy w stanie uzyskać stosując tylko jedną technikę rewitalizacji skóry.

Techniki opisane powyżej bardzo kompleksowo podchodzą do tematu starzenia, wiotkości skóry, rozstępów, blizn, przebarwień. Niwelują jego oznaki i skuteczniej odejmują lat, niż zastosowanie każdej z tych technik osobno. Zastosowanie technik łączonych pozwala na osiągnięcie efektów terapeutycznych, których nie bylibyśmy w stanie uzyskać stosując tylko jedną technikę rewitalizacji skóry

Właściwe dobranie technik wpływa na pogrubienie warstwy podstawnej naskórka, reguluje keratynizację oraz pobudza fibroblasty i wpływa na wzrost nawilżenia. Wszystko to sprawia, iż nasza skóra promienieje blaskiem, jest wyraźnie odmłodzona i zrelaksowana. Bez cellulitu, rozstępów i innych defektów estetycznych

dr n. med. Anna Markowicz-Stanach

Lekarka z pasji i zamiłowania. Od początku swej drogi związana z medycyną estetyczną i anty-aging.

Facebook Instagram Youtube Spotify