Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Bursztyn idzie w parze z kwasem hialuronowym

, ten tekst przeczytasz w: 3 minuty
W walce z uporczywym problemem oznak starzenia duet bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego zasługuje na szczególny aplauz. Czym ten klasyczny już zestaw dwóch składników może zachwycić praktycznie wszystkich?

Zofia Owczarek

Połączenie upływającego czasu z promieniowaniem UV i stale uwalniającymi się w nadmiarze wolnymi rodnikami przyspiesza powstawanie na naszej skórze niechcianych gości w postaci załamań skórnych. Zmarszczki, bo o nich mowa jak ognia boją się dwóch rzeczy: profilaktyki i silnego przeciwdziałania powstałym już oznakom starzenia. Medycyna estetyczna daje nam szereg możliwości do walki z uporczywym problemem, aczkolwiek duet bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego zasługuje na szczególny aplauz. Czym ten klasyczny już zestaw dwóch składników może zachwycić praktycznie wszystkich?

Duet bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego zasługuje na szczególny aplauz.

Cykl Krebsa

Kwas bursztynowy jest składnikiem naturalnie występującym w każdym organizmie żywym. Bierze udział w Cyklu Krebsa (inaczej cykl kwasu cytrynowego), którego proces odbywa się w mitochondriach. Cykl Krebsa natomiast to złożony proces przemian, który jest elementem oddychania komórkowego. Czyli pozyskiwania energii z tlenu i dodatkowych substancji odżywczych. Szereg procesów biochemicznych zachodzących podczas Cyklu Kwasu Cytrynowego pozwala z tzw. Acetylo-CoA, czyli produktu metabolizmu węglowodanów, tłuszczy oraz białek wytworzyć energię (ATP) potrzebną do prawidłowego funkcjonowania i odżywiania całego organizmu.

Cykl Krebsa to złożony proces przemian, który jest elementem oddychania komórkowego. Czyli pozyskiwania energii z tlenu i dodatkowych substancji odżywczych.

DenisKozlov / Shutterstock.com

Dzięki temu bursztynian sodu zawarty w preparatach jest w stanie aktywować i przyspieszać naturalny metabolizm komórkowy. Znacząco wpływ to na na wzrost ilości transportowanych jonów i efektywniejsze oddychanie komórkowe, co przeciwdziała degradacji komórkowej, wynikającej z niskiego stężenia tlenu.

Kwas bursztynowy wykazuje również silne właściwości antyoksydacyjne. Dzięki temu zmniejsza ryzyko występowania stresu oksydacyjnego, który powoduje nieodwracalne zmiany w DNA komórki. Jednocześnie procesy regeneracyjne zachodzą o wiele szybciej. Sprawia to, że skóra jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych i tym samym na powstawanie załamań skórnych.

Jakie korzyści otrzymamy pod kątem regeneracji naszej cery?
  • Minimalizowanie występowania stresu oksydacyjnego – blokowanie wolnych rodników;
  • Wzmaganie produkcji cząsteczki energii ATP – skuteczna regeneracja skóry;
  • Aktywny transport jonów do komórki – odpowiednie odżywienie;
  • Zwiększenie dostarczania tlenu do tkanek – poprawione oddychanie komórkowe;
  • Poprawa mikrocyrkulacji krwi – stymulowanie drenażu limfatycznego;
  • Stymulowanie syntezy białek strukturalnych: kolagenu i elastyny – wzrost jędrności i gęstości;
  • Poprawa kolorytu skóry – rozjaśnienie plam i przebarwień.

Dodatek do bursztynianu sodu nieusieciowanego kwasu hialuronowego sprawia, iż poprawie ulega poziom nawilżenia tkanek. Przywraca tym samym właściwe środowisko dla aktywności fibroblastów. Odpowiednie stężenie HA przyczynia się również do startu działania mediatorów przeciwzapalnych, spowalniając procesy niszczenia białek. Istotna jest również znaczna poprawa jędrności i napięcia skóry, dzięki stymulowaniu produkcji włókien kolagenu i elastyny.

Mezokoktajl Venome Amber Hydro

To innowacyjne, dwuskładnikowe połączenie znajdziemy w mezokoktajlu Venome Amber Hydro. Jest to kuracja rewitalizująca, która dostarcza komórkom niezbędnych wartości odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Połączenie kwasu bursztynowego (1%) i nieusieciowanego kwasu hialuronowego (0,55%) pozwala poprawić jakość i strukturę skóry, znacząco podnosząc poziom nawilżenia oraz minimalizując ilość wolnych rodników tlenowych odpowiedzialnych za uszkadzanie lipidów, białek, w tym włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do szybszego obumierania komórek.

Zastosowane połączenie składników kwasu hialuronowego i bursztynowego w mezokoktajlu Venome Amber Hydro cechuje się wysoką skutecznością działania pod kątem regeneracji skóry i rekonstrukcji kolagenu tkankowego.

Zastosowane połączenie składników kwasu hialuronowego i bursztynowego w mezokoktajlu Venome Amber Hydro cechuje się wysoką skutecznością działania pod kątem regeneracji skóry i rekonstrukcji kolagenu tkankowego. Odpowiednie współdziałanie pozwala przeciwdziałać niedotlenieniu i degradacji tkanek, dzięki czemu skóra odzyskuje zdrowy wygląd i blask. Co ważne Venome Amber Hydro jest produktem multizadaniowym, sprawdzi się zarówno w okolicy oka jak i całej twarzy.

Zofia Owczarek

Z wykształcenia jest towaroznawcą chemii kosmetycznej.

Facebook Instagram