Dermatic.pl Aesthetic Business

Autologiczny wypełniacz tkankowy – przełom w zabiegach estetycznych

, ten tekst przeczytasz w: 3 minuty
Autologiczny wypełniacz jest produktem, służącym uzyskaniu efektu wypełniania za pomocą autologicznego, przyjaznego dla organizmu materiału, które uzyskuje się poprzez koagulację osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjenta, podczas procedury z zabiegów potocznie zwanych liftingiem.

Materiał do zabiegu pozyskuje się zarówno żelem separującym – PRP 1 jak i bez żelu – PRP 2. Przygotowany materiał zostaje podgrzewany w specjalnym urządzeniu, który można nabyć osobno.

Po uzyskaniu odpowiedniej struktury jest podawany za pomocą igły lub kaniuli, a efekt wypełnienia widoczny jest od razu i utrzymuje się do 5 miesięcy. Autologiczny wypełniacz stanowi idealną alternatywę dla innych wypełniaczy.

Pojawienie się autologicznego wypełniacza komórkowego jest niewątpliwie przełomowym wydarzeniem w zabiegach estetycznych, jego hybrydowe działanie tj. wypełnienie, odmłodzenie i regeneracja skóry i naskórka.

Wypełniacz pozyskiwany jest z komórek macierzystych, z frakcji osocza krwi pacjenta. Skoagulowane osocze, w formie żelu nie powoduje obrzęków, czy też ryzyka odrzucenia.
W płytkach znajdują się tzw. czynniki wzrostu – mediatory, które działają stymulująco na nasze własne komórki.

alt="autologiczny"
ksu_ok – stock.adobe.com

Zmuszają je do wydzielania kolagenu i elastyny, a co za tym idzie odmładzają. Zabiegi z komórkami macierzystymi i regenerującymi działają zarówno na skórę, jak i tkankę podskórną. Podanie komórek macierzystych poprawia elastyczność i napięcie skóry, dając efekt jak przy liftingu. Odbudowując tkankę podskórną odbudowane zostaje rusztowanie dla skóry.

Zagęszcza się skóra, jej pielęgnacja staje się łatwiejsza, swobodniej i szybciej wchłaniają się kosmetyki, dzięki czemu efekt stosowania jest bardziej widoczny. Komórki macierzyste i regenerujące stymulują powstawanie nowych naczyń krwionośnych, a więc wpływają na poprawę krążenia i ukrwienia skóry.

Z krwią do komórek z jednej strony dostarczane są składniki odżywcze, a w drugą stronę zabierane produkty przemiany materii, a zatem skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona oraz oczyszczona i w kompleksowy sposób odmłodzona.

Autologiczny wypełniacz ma zastosowanie w następujących obszarach: okolice oczu (dolina łez, kurze łapki), czoło, policzki, bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, szyja.

Istnieje możliwość wykonania wielu obszarów podczas jednego zabiegu nawet do 10 ml bio wypełniacza na jednej sesji. Wypełniacz oprócz działania wypełniającego, dzięki zawartym w osoczu czynnikom wzrostu również intensywnie regeneruje skórę, widocznie odmładza, stymulując proces odnowy kolagenu i elastyny.

Daje bardzo szybkie efekty odmłodzenia i regeneracji, a efekty utrzymują się aż do 12 miesięcy.

Olbrzymia popularność wypełniaczy autologicznych, nie wynika tylko z uwagi na wysoką efektywność, ale przede wszystkim dlatego, że nie wykazują potencjału alergizującego oraz powikłań a co za tym idzie są całkowicie bezpieczne.

Przeciwwskazania
 • ciąża oraz laktacja
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroba nowotworowa
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi
 • choroby krwi
 • aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry

Na stronie Dermatic.pl, znajduje się Biofiller Plasma Gel Model: ZEN-BIO-PGM-10-01133, tym samym zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Technologia wypełniania PRP/PPP polega na przekształceniu całego osocza (plazmy), pobieranego z probówki po odwirowaniu pobranej krwi pacjenta.

Po przekształceniu osocza w żel (autologiczny kolagen) podaje się go jak wypełniacz. W zależności od ustawień czasu i temperatury można uzyskać standardowy naturalny wypełniacz, który może być podawany igłą 30gx12-13mm albo gęstszy naturalny wypełniacz-odpowiednik volume-a, podawany 27Gx12mm.

alt="autologiczny"
anatoliy_gleb – stock.adobe.com

Najgęstszy preparat- naturalny wypełniacz podawany jest igłą 25G. Powstały preparat nie jest toksyczny, bez skutków ubocznych.

Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego zmieszanego z ubogo-płytkowym do skóry właściwej, wpływa na promowanie odnowy skóry, pomaga w eliminacji zmarszczek, poprawia wygląd twarzy, zmniejsza pory, sprawia, że skóra jest delikatna, itd.

Wskazania
 • Wypełnia wszystkie rodzaje zmarszczek i bruzd
 • Rzeźbi ciało
 • Wypełnia blizny
 • Modyfikuje zarys podbródka
 • Wypełnia nos
 • Poprawia profil części ciała
Cechy
 • Urządzenie do otrzymywania naturalnego wypełniacza z osocza pacjenta
 • Wysokiej jakości wyświetlacz podający równoczesne wskazania zarówno podgrzewania jak i chłodzenia oraz ustawienia jak i realne parametry temperatury czy czasu
 • Łatwa obsługa poprzez predefiniowane parametry podgrzewania, tryb A i B
 • Możliwość własnych ustawień tryb C, ustawienia temperatury i czasu podgrzewania
 • Wielkość otworów dopasowana do większych strzykawek 5ml oraz mniejsze na 3ml lub 1ml strzykawki
 • Może pomieścić równocześnie 10 strzykawek co może odpowiadać nawet 34ml osocza, które przy jednym cyklu zamienimy w biofiller
 • Sygnał dźwiękowy sygnalizuje gotowość, osiągnięcie zadanej temperatury oraz zakończenie cyklu
 • Urządzenie wysokiej jakości z wieloma funkcjami niedostępnymi dla większości obecnie dostępnych urządzeń na rynku
Zapisz się na szkolenie z autologicznego wypełniacza w Dermatic Aesthetic Academy i zaskocz swoje klientki!

Zespół Dermatic

Facebook Instagram