Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Technologia Bi-Soft oraz Mepiwakaina – innowacje od Stylage

venome lido 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 3 minuty
Najnowsza technologia Stylage Bi-SOFT została doceniona przez lekarzy i otrzymała zaszczytny tytuł Perły Dermatologii Estetycznej 2018 w kategorii Innowacyjność i Technologia. 
Bi-SOFT® – BEZPIECZEŃSTWO I PRECYZJA

W 2018 roku francuska firma Laboratoires VIVACY® wprowadziła na rynek innowacyjną i opatentowaną technologię strzykawek Stylage Bi-SOFT®. Technologia Bi-SOFT® pozwala lekarzowi na większą precyzję, wygodę i maksymalną kontrolę podczas iniekcji kwasu hialuronowego, co z kolei zapewnia pacjentom poczucie bezpieczeństwa i zdecydowanie poprawia komfort zabiegu.

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA

Czym jest technologia Bi-SOFT®? Głównym wyzwaniem Laboratoires VIVACY® na etapie projektowania było zapewnienie równowagi pomiędzy stabilnością a łatwością manewrowania strzykawką podczas zabiegu, niezbędną w pracy lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Aby to osiągnąć, w nowej strzykawce Bi-SOFT® środek ciężkości został przesunięty w okolice krawędzi tłoka znajdującej się bliżej ręki lekarza, co pozwala na zdecydowane zwiększenie stabilności strzykawki i doskonałą precyzję podczas wykonywania zabiegu.

DOSKONAŁA KONSTRUKCJA


Ergonomiczna konstrukcja strzykawek Bi-SOFT® została opracowana z myślą o łatwym stosowaniu zarówno przez doświadczonych jak i niedoświadczonych lekarzy.

Korpus strzykawki wykonany został z przezroczystego poliwęglanu o medycznej jakości, a miękkie w dotyku elementy to TPE – termoplastyczny elastomer, zapewniający dodatkową przyczepność i brak poślizgu pomiędzy powierzchnią strzykawki a rękawiczkami lekarza.

Miejsce na palce odznacza się wklęsłą powierzchnią z uniesionymi krawędziami, co pozwala zapobiec ślizganiu się palców z powierzchni uchwytu, dzięki czemu iniekcja przebiega w sposób pewny i regularny.

Powierzchnia tłoka została zwiększona o 80% w porównaniu do tradycyjnej strzykawki, dzięki czemu lekarz może obsługiwać strzykawkę wnętrzem dłoni (nie tylko kciukiem) i ma wrażenie stosowania mniejszej siły podczas nacisku na tłok, co jest szczególne istotne podczas podawania produktów wolumetrycznych o dużej lepkości.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez VIVACY z udziałem 25 lekarzy wskazują, że 88% przebadanych odczuwa znaczną różnicę w łatwości obsługi i powtarzalności iniekcji i jest skłonnych do wdrożenia nowego systemu Bi-SOFT® w swojej codziennej praktyce.
W razie potrzeby lekarz może sprawdzić aspirację, korzystając ze specjalnych oznaczeń na powierzchni płytki uchwytu.

Strzykawki zostały zaprojektowane w pięciu różnych kolorach odpowiadających poszczególnym preparatom Stylage VIVACY®, dzięki czemu łatwa jest identyfikacja produktu i lekarz ma pewność, że stosuje odpowiedni preparat we właściwym wskazaniu.

PODSUMOWANIE

1. Technologia dwu-materiałowa

 • Wykonany z poliwęglanu
 • Powierzchnia „miękka w dotyku”
 • Wysoce przezroczysty materiał
 • Zaprojektowany w 5 różnych kodach kolorów, aby szybko zidentyfikować produkty

2. Zdolność obsługi

 • Zmniejszenie odczucia siły wtrysku
 • Zapewnia dodatkowy chwyt i stabilność między powierzchnią strzykawki a rękawiczkami

3. Zoptymalizowane centrum grawitacji

 • Ergonomiczna konstrukcja dla większego komfortu lekarza
 • Większa owalna płytka chwytna dla lepszego obchodzenia się ze strzykawką i łatwiejszego podawania produktu

4. Wykonanie testu aspiracji

 • Specjalne znaki przeznaczone do przeprowadzenia testu aspiracji

5. Kontrola objętości wtrysku

 • Podziałka niebieska z góry na dół
 • Dobra czytelność
CZYM JEST MEPIWAKAINA?

Laboratoires VIVACY opracowało wyjątkowe preparaty z substancją znieczulającą mepiwakainą: Stylage Special Lips – dedykowany do delikatnego i wymagającego obszaru ust, oraz Stylage XXL, przeznaczony do kompleksowej odbudowy wolumetrycznej twarzy.

Zastosowanie preparatu STYLAGE® Special Lips z mepiwakainą prowadzi do osiągnięcia pożądanej poprawy kształtu ust oraz przywrócenia odpowiedniej objętości warg i ich prawidłowych proporcji – a wszystko to po jednym, komfortowym zabiegu.

alt="stylage bi-soft"
źródło: dermatic.pl

Mepiwakaina należy do amidowych środków miejscowo znieczulających. Mepiwakaina hamuje odwracalnie przewodnictwo impulsów nerwowych wzdłuż włókien nerwowych poprzez oddziaływanie na transport jonowy przez błonę komórkową. Mepiwakaina należy do tej samej rodziny związków co lidokaina i jest powszechnie stosowana w stomatologii. Potwierdzono, że prowadzi do mniejszego rozszerzenia naczyń krwionośnych niż lidokaina.

Stanowi składnik preparatów STYLAGE® Special Lips i STYLAGE® XXL w celu złagodzenia dyskomfortu, który mogą odczuwać pacjenci podczas iniekcji i masażu obszaru poddawanego zabiegowi.

WPŁYW MEPIWAKAINY NA NACZYNIA KRWIONOŚNE

Właściwości farmakodynamiczne i skuteczność tych dwóch substancji są zasadniczo porównywalne, co udowodniono w badaniach klinicznych. Ponadto w literaturze znajdujemy również stwierdzenie, że mepiwakaina nie rozszerza naczyń krwionośnych tak jak lidokaina.

Co więcej, badanie przeprowadzone na 23 zdrowych ochotnikach, którzy otrzymali mepiwakainę w postaci wstrzyknięcia śródskórnego, wykazało działanie wazokonstrykcyjne mepiwakainy (obkurczające naczynia) przy stężeniach równych 0,3% i niższych. Wazokonstrykcyjne właściwości mepiwakainy w preparacie STYLAGE Special Lips oznaczają mniejsze ryzyko wystąpienia obrzęków, krwiaków i siniaków u pacjenta poddawanego zabiegowi w tak delikatnym obszarze, jakim są usta.

Źródło: 

Informacje: www.stylage.pl

Facebook Instagram