Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Redermalizacja kwasem bursztynowym – przełomowy produkt i procedura

srs 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 4 minuty

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ WARSZTATOWĄ

Zarejestruj się już dziś na wyjątkową konferencję warsztatową z marką Hyalual „Bursztynowe odmładzanie skóry. Redermalizacja jako nowa metoda prewencji starzenia się i odnowy skóry”!

Wydarzenie poświęcone będzie prezentacji szerokiej gamy innowacyjnych produktów z Hyalual Institute oraz terapiom łączonym.

Data: 28 listopada 2019

Miejsce: Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań

Godzina: 14:30 – 18:00

Facebook: Dołącz do wydarzenia na facebooku i bądź na bieżąco! TUTAJ

Agenda:

 1. Czym jest redermalizacja i dlaczego warto ją stosować?
 2. Efekty/ zastosowanie/ przeciwwskazania
 3. Wskazania kwalifikujące do redermalizacji
 4. Terapie łączone – produkty Xela Rederm w połączeniu z peelingami Hyalual
 5. Pielęgnacja pozabiegowa
 6. Pokaz zabiegu

Zarejestruj się tutaj> 


Piękno osiągnięte dzięki profilaktycznej pielęgnacji skóry i dbaniu o zdrowie, zawsze stanowiło podstawową wartość Instytutu Hyalual. Od samego początku firma stara się odkrywać skuteczne rozwiązania, które pomagają ludziom w codziennym życiu. Trzy kamienie węgielne – badania, edukacja i praktyka – stanowią podstawę codziennej działalności organizacji. Dominacja podejścia naukowego umożliwiła gromadzenie stałych zasobów wiedzy i doświadczenia.

Redermalizacja

W wolnym tłumaczeniu z łaciny, prefiks «Re» oznacza «odbudowę», a «derma» – podstawową warstwę skóry, która odpowiada za młodość.

Redermalizacja jest innowacyjną metodą służąca skutecznej prewencji starzenia i odbudowy skóry. To mezoterapia dotleniająca, regenerująca oraz odmładzająca skórę. Połączenie kwasu hialuronowego i bursztynowego zastosowanego w preparatach, tworzy doskonały koktajl rewitalizujący skórę.

Kwas bursztynowy

Znajduje się w tkankach zwierzęcych, a także w roślinach na całym świecie. Do celów farmaceutycznych lub domowych jest albo wydobywany z bursztynu, albo wytwarzany syntetycznie. Bezpośrednio wpływa na mitochondria fibroblastów, zapewniając silny efekt regeneracyjny.

Dzięki aktywacji procesów metabolizmu, stymuluje syntezę podstawowych struktur białkowych.

Jakie ma działanie?

 1. Blokuje wolne rodniki
 2. Umożliwia syntezę kolagenu i elastyny
 3. Poprawia reparację tkanki
 4. Działa antyoksydacyjnie oraz skutecznie regeneruje

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie obecną w organizmie człowieka. Znajduje się w najwyższych stężeniach w płynie w oczach i stawach. Produkty na bazie kwasu hialuronowego są najczęściej stosowane w zabiegach estetycznych.

Jakie ma działanie?

 1. Nawilża skórę
 2. Redukuje straty wody w skórze
 3. Wspomaga homeostazę komórkową i wewnątrzkomórkową
 4. Uczestniczy w tworzeniu matrycy międzykomórkowej
 5. Ujędrnia skórę

Wskazania do redermalizacji

Korekcja i prewencja zmian faktury skóry spowodowanych przez:

 • Starzenie się skóry
 • Patologiczne czynniki środowiska (promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów itd.)
 • Skutki uboczne niektórych zabiegów estetycznych (blizny, przebarwienia, wiotkość)

Mechanizm działania redermalizacji:

Redermalizacja wpływa na 3 główne mechanizmy naruszenia jakości skóry:

 • Odwodnienie
 • Patologiczne działanie wolnych rodników
 • Zaburzenia komórkowej przemiany materii

Efekty stosowania redermalizacji to kompleksowy efekt przeciwstarzeniowy:

 1. Zdrowa cera
 2. Efekt liftingu
 3. Usuwanie przebarwień
 4. Zmniejszenie głębokości i rozmiaru zmarszczek
 5. Poprawa wygladu i tekstury skóry

Badania laboratoryjne

Badanie 1

Wyniki badań stymulacji szybkości regeneracji fizjologicznej fibroblastów skóry ludzkiej za pomocą produktu zawierającego połączenie bursztynianu z kwasem hialuronowym w porównaniu z jednoskładnikową substancją zawierającą kwas hialuronowy.*

Badanie dotyczyło aktywności proliferacyjnej i metabolicznej fibroblastów, które odpowiedzialne są za syntezę i odnowienie substancji międzykomórkowej.

Wyniki badań

Połączenie kwasu bursztynowego z kwasem hialuronowym silniej pobudza wzrost ilości fibroblastów, syntezę kolagenu oraz aminokwasów w macierzy pozakomórkowej substancji podstawowej tkanki łącznej w porównaniu z jednoskładnikową substancją kwasu hialuronowego.

Badanie 2

Wyniki badań kliniczno-morfologicznych dotyczących wpływu na skórę ludzką połączenia w jednym produkcie kwasu bursztynowego z kwasem hialuronowym w porównaniu z substancją jednosładnikową zawierającą kwas hialuronowy.*

Metodologia badań: analiza wycinków skóry pobranych od pacjentek w wieku od 28 do 50 lat z wyjściowym stanem skóry (nie poddanej działaniu żadnej substancji), wycinki po serii zabiegów z zastosowaniem produktu zawierającego połączenie bursztynianiu z kwasem hialuronowym oraz jednoskładnikowej substancji zawierającej kwas hialuronowy.

Obydwie substancje zostały wstrzyknięte metodą grudkową. Częstotliwość iniekcji: raz na dwa tygodnie, w sumie 5 zabiegów. 

Objaśnienie ilustracji:

A – wycinki skóry przed kuracją

B – wycinki skóry po serii iniekcji z substancją jednoskładnikową zawierającą kwas hialuronowy

C – wycinki skóry po serii iniekcji z produktem zawierającym połączenie bursztynianu z kwasem hialuronowy

Barwienie hematoksyliną i eozyną. Powiększenie 200X.

 

Wyniki badania

Produkt zawierający połączenie bursztynianu z kwasem hialuronowym wyraźnie wpływa na zwiększenie ogólnego ustrukturyzowania skóry właściwej w wyniku wzrostu ilości oraz organizacji przestrzennej włókien kolagenowych, częściowo ich hipertrofii funkcjonalnej i umiarkowanej proliferacji włókien elastycznych w skórze właściwej.

Po serii iniekcji z tej substancji skóra właściwa nie zawiera luźnych przestrzeni ani obszarów z martwicą. Ponadto badania wykazały umiarkowane procesy angiogenezy – pojawiły się nowe naczynia włosowate w skórze właściwej.

Efekty

Analiza histologiczna wycinków skóry potwierdziła znacznie większe działanie produktów zawierających połączenie kwasu bursztynowego z kwasem hiaulorowym na strukturę skóry właściwej oraz na sie naczyń włosowatych skóry w porównaniu do preparatu jednoskładnikowego zawierającego tylko kwas hialuronowy.

Preparaty zawierające połączenie bursztynianiu z kwasem hialuronowym w porównaniu do działania preparatu jednoskładnikowego zawierającego tylko kwas hialuronowy w bardziej istotny sposób wpływają na poprawę wyglądu skóry dzięki zwiększonemu napięciu i elastyczności, wyeliminowaniu problemów skóry suchej i łuszczącej się oraz poprawieniu cery.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Instytutu Hyalual gdzie znajdują się preparaty do redermalizacji, dla cery wrażliwej i alergicznej a także linia kosmeceutyków w celu podtrzymania efektów po redermalizacji lub do codziennej pielęgnacji.> 

Zespół Dermatic

 

* Badania porównawcze kliniczno-morfologiczne dotyczące działania na skórę kwasu hialuronowego zawierającego substancje. Liskina I.V., Derkatch N.N., Kuzovkova S.D. – the Ukrainian magazine of
dermatology, venerology, cosmetology, #2- 2010, p.64-70
** Objętość substancji podstawowej została oceniona na podstawie całkowitej ilości wolnych przestrzeni w skórze właściwej pomiędzy barwionymi strukturami (włóknami) tkanki łącznej z zastosowaniem tego samego powiększenia.

Źródła

 1. www.hyalual.com
 2. Materiały marketingowe
Facebook Instagram