Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Szkolenia w Dermatic Aesthetic Academy

Dermatic Premium Club 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty

Każdy wie, że wiedzę zdobywamy przez całe życie. Nawet jeśli uważamy siebie za doświadczonego specjalistę w danej dziedzinie, to wciąż jest wiele rzeczy, których możemy się nauczyć. Nie inaczej jest w przypadku medycyny estetycznej. Można powiedzieć nawet, że tutaj sytuacja jest skrajna w drugą stronę. Rynek cały czas wymaga od specjalistów nabywania nowych umiejętności, a to najczęściej odbywa się poprzez specjalne szkolenia i nabywanie certyfikatów uprawniających. Ponieważ ta gałąź medycyny rozwija się bardzo dynamicznie, to co chwilę trzeba się o niej uczyć czegoś nowego. Czy to chodzi o przeprowadzane zabiegi, nowości na rynku kosmetycznym lub nawet regulacje prawne dotyczące pacjentów.

Szkolenia dla lekarzy, kosmetologów czy pielęgniarek odbywają się na terenie całej Polski i są organizowane przez zrzeszenia, firmy prywatne i w ramach akcji państwowych. Ze względu na rosnącą popularność zabiegów estetycznych, rośnie również potrzeba osób wyspecjalizowanych w tym zakresie.

Wszystko zależnie od stanowiska. Jednak nawet osoba, która ukończyła kierunek “kosmetologia” nie może być pewna, że znajdzie pracę w tej branży, jeśli nie posiada odpowiednich uprawnień zapewnionych przez zewnętrzne szkolenia.

Rozwijanie kwalifikacji

Nie ma znaczenia, czy swoją przygodę z zabiegami estetycznymi dopiero zaczynamy czy jesteśmy już doświadczeni, ze szkoleń powinien korzystać każdy, kto pracuje w branży. Zakres kursów jest bardzo szeroki, znaleźć można takie, które od podstaw nauczą przeprowadzania konkretnych zabiegów.

Zdobyta wiedza powinna pozwolić na pracę z użyciem prawidłowych technik i osiągnięcia znakomitych efektów, mając przede wszystkim na uwadze bezpieczeństwo pacjenta, ponieważ jego zdrowie jest najważniejsze.

Dermatic oferuje kompleksowy zestaw szkoleń, ale również materiałów, które mogą uzupełnić nasz zakres wiedzy o potrzebną teorię. Każdy z kursów zakończony jest certyfikatem.

Szkolenia przeznaczone są dla lekarzy, kosmetologów, pielęgniarki i techników usług kosmetycznych.  Zajęcia stworzone są z myślą o najnowsze osiągnięcia z dziedziny zabiegów estetycznych i kosmetologii, by umożliwić pracownikom gabinetów rozwój w tej sferze.

 

Dermatic Aesthetic Academy

Jest to działające od ponad 10 lat centrum szkoleniowe z siedzibą w Poznaniu. Od 2016 roku w kursach organizowanych przez DAA wzięło udział ponad 1000 uczestników, wśród których byli lekarze, kosmetolodzy i pielęgniarki którzy dziś odnoszą sukcesy również w branży estetycznej.

Dzięki doświadczeniu trenerów i praktycznego podejścia do szkoleń, kursanci są w stanie zdobyć wiedzę na najwyższym poziomie, ucząc się na szerokiej gamie sprawdzonych produktów światowych marek.

Oferta szkoleniowa 

Oferta szkoleniowa Dermatic Aesthetic Academy jest bardzo szeroka i dostosowana do potrzeb rynku, a szkolenia przeprowadzane są w różnych miejscach w Polsce, m. in. Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi. Nie licząc szkoleń i warsztatów, znajdziemy tu potrzebne materiały edukacyjne dla swoich pracowników. Oto kilka najlepszych pozycji wśród szkoleń medycyny estetycznej, które można zamówić w Dermatic.

Szkolenia z wypełniaczy HA

Szkolenie to na celu ma przygotować do przeprowadzania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Jest ono przeprowadzane na wielu poziomach: podstawowym, zaawansowanym, eksperckim a dodatkowo Akademia proponuje Warsztaty na których kursanci po osiągnięciu zaawansowanego poziomu, mogą zaczerpnąć jeszcze więcej praktyki u boku doświadczonej trenerki.

Podstawowy kurs jest przeznaczona dla osób, które jeszcze z wypełniaczami nie miały w praktyce styczności, natomiast zaawansowany szlifuje nabyte już umiejętności i odkrywa przed kursantem nowe techniki z użyciem kwasu.

Podstawowy kurs ma za zadanie przekazać całą potrzebną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu podstaw wypełniania kwasem, czyli nauka prawidłowej korekcji bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, bruzd marionetki oraz naukę wypełniania ust. Trener prezentuje techniki na połowie twarzy, natomiast kursanci pod jego okiem na drugiej połowie.

Wersja zaawansowana przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla osób, które mają certyfikat z wersji podstawowej oraz kilkumiesięczne doświadczenie w pracy z kwasem hialuronowym. Głównym obiektem zainteresowań podczas całego kursu jest korekcja poważniejszych niedoskonałości przy pomocy iniekcji kwasu hialuronowego w wyznaczone miejsca tj. uwydatnianie kości policzkowych, wypełnianie utraconej objętości policzków w dolnej i górnej części, modelowanie brody i podbródka czy zaawansowane metody wypełniania ust.

Natomiast na trzecim poziomie szkolenia – eksperckim – kursanci pod bacznym okiem trenerki uczą się wypełniania utraconej objętości w okolicy skroni, wypełniania doliny łez, modelowania kształtu nosa, wypełniania zmarszczek w okolicy szyi i dekoltu czy odmładzania wierzchniej części dłoni.

Kursanci uczą się, jak przeprowadzając zabieg upewnić się, że będzie on atraumatyczny, bez ryzyka skutków ubocznych i zoptymalizowany pod względem rezultatów. Prowadzone są zabiegi takie jak: uwydatnienie kości policzkowych, modelowanie brody i podbródka.

Pomyślne ukończenie każdego poziomu szkolenia zaowocuje otrzymaniem certyfikatu, materiałów z kursu i pakietu produktów na start.

Szkolenie z zabiegów PRP

Zabieg PRP to zabieg dla bardziej wymagających pacjentów. Polega on na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego, które naturalnie występuje w naszym ciele. Można go używać jako świetny sposób leczenia niedoskonałości skórnych dla osób mających alergię na środki, których używa się klasycznie w medycynie estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe poprzez uwalniane czynnika wzrostu ma wpływ na uzyskanie efektów regeneracyjnych skóry, poprawienie jej ukrwienia, odżywienie, odnowę poprzez stymulację komórek macierzystych oraz pobudzanie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.

Szkolenie obejmuje serię zabiegów z zachowaniem wszystkich procedur przedzabiegowych, omówieniem dokumentacji medycznej i merytorycznym przygotowaniem, by wiedzieć, z czym ma się do czynienia i być w stanie w razie czego odpowiedzieć na nurtujące pacjenta pytania.

W trakcie kursu przeprowadzane są takie operacje z zakresu medycyny estetycznej jak rewitalizacja skóry twarzy, korekcja zmarszczek i fałd, regeneracja skóry twarzy, wypełnianie blizn potrądzikowych, rozstępów oraz leczenie wypadania włosów.

To szkolenie przeprowadzane jest w grupie maksymalnie 6 osób i największy nacisk jest położony na praktykę. Wszystko w cenie 1400 zł. Po ukończeniu wręczany jest certyfikat, skrypt i materiały szkoleniowe.

Szkolenie z mezoterapii igłowej

Mezoterapia to jedna z najpopularniejszych metod w zakresie zabiegów estetycznych ze względu na jej brak inwazyjności. Stosuje się ją w profilaktyce starzenia skóry, głębokiej regeneracji i rewitalizacji.

Zabieg polega na nakłuwaniu za pomocą cienkich i krótkich igieł medycznych. Takie nakłucia mogą wprowadzić do kluczowych miejsc na skórze odpowiednie składniki odżywcze i pomóc w jej leczeniu.

To szkolenie przeprowadzane jest w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. Kurs odbywa się pod okiem specjalisty w grupie maksymalnie 5 osób na wybranej rupie modelek. Oprócz tego dostarczany jest kursantom pakiet preparatów przeznaczonych do mezoterapii.

Zakres szkolenia przewiduje przeprowadzenie zabiegu mezoterapii igłowej w obszarach twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, wraz z uprzednim przygotowaniem merytorycznym. Praktykowane okolice będą zależeć od potrzeb modelki przypisanej do kursanta.

Kursanci otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia wraz ze standardowymi materiałami.

Festiwal ust

Festiwal ust to zdecydowanie najbardziej charakterystyczny dla naszego pakietu kurs. Jest to szkolenie medycyny estetycznej poświęcone całkowicie ustom i ich modelowaniu z pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego. Jeśli zastanawiało nas, kto może skorzystać z zabiegu na usta, jakie są przeciwwskazania, jakie są granice ingerencji wykonującego zabieg itd., to tutaj znajdziemy odpowiedzi na te nurtujące nas pytania.

To szkolenie skierowane jest do osób chcących wykonywać zabiegi na ustach kwasem hialuronowym oraz które mają ukończone przynajmniej szkolenie z mezoterapii igłowej. Kursanci będą po szkoleniu przygotowani zarówno z zakresu teorii jak i praktyki.

Pośród zabiegów przeprowadzanych na modelkach znajdą się: wypełnianie czerwieni wargowej, uwydatnienia ust metodą zatrzaskową czy unoszenie kącików ust. Po szkoleniu uczestnicy otrzymają specjalny certyfikat i materiały.

Prawdziwy ekspert w swojej dziedzinie wciąż jest głodny wiedzy i się nie ogranicza. (Przeczytaj wywiad:Marie Engman,). Szkolenia pod okiem doświadczonych specjalistów to najlepsze rozwiązanie.

Jest to droga, która pomoże osiągnąć wymarzoną perfekcję w kosmetologii i medycynie estetycznej. A uzyskamy ją tylko dzięki takim kursom, jakie oferuje np. Dermatic Aesthetic Academy.

Zespół Dermatic

 

 

 

Facebook Instagram