Dermatic.pl Aesthetic Business

Najpopularniejsze zabiegi dla osób 50+

, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty

Kiedy przekroczy się pewny wiek, człowiek zastanawia się jak zapobiec jego negatywnym skutkom. Na pomoc wtedy przychodzi medycyna estetyczna, dzięki której można odjąć sobie kilka dobrych lat. Pojawiające się zmarszczki, bruzdy, opadające rysy twarzy to wszystko gołym okiem można dostrzec na dojrzałej cerze. Dlatego, aby zatuszować procesy starzenia skóry stosuje się różnie zabiegi rewitalizujące oraz liftingujące. Na pytanie jak to osiągnąć, warto zapoznać się z poniższym zestawieniem, które przedstawia najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla skóry dojrzałej, czyli dla kobiet i mężczyzn po 50 i 60 rokiem życia.

 

50+

 1. Mezoterapia
 • igłowa

Polega na aplikowaniu kwasu hialuronowego oraz innych substancji odżywczych (witaminy, aminokwasy) w skórę za pomocą igły. Dzięki takiemu zabiegowi składniki są dostarczane bezpośrednio do miejsc, które tego wymagają. Mezoterapię iniekcyjną stosuje się w każde miejsca, gdzie skóra utraciła jędrność: twarz, szyja, dekolt, powieki itp.

Do wykonania zabiegu można wykorzystać kwas hialuronowy Mesohyal, firmy Mesoestetic® lub Aquashine Soft Filler, marki Revofil®. Oba produkty będą idealnym rozwiązaniem dla osób chcących poddać się zabiegom mezoterapii.

 • bezigłowa

W tym przypadku, zabieg jest nieinwazyjny, i tak jak przy mezoterapii igłowej, jego celem jest dostarczenie skórze składników odżywczych, aby poprawić wygląd cery i zredukować zmarszczki oraz cellulit. Terapia może trwać kilka tygodni, w zależności od kondycji skóry pacjenta.

Zalecana jest seria zabiegów 5-10, wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej.

Do zastosowania mezoterapii bezigłowej wykorzystać można medyczny roller wibracyjny firmy Genosys®, który posiada wymienne końcówki z różnymi igłami. Poprzez szybkie wibracje (około 6000 obrotów na minutę) terapia przebiega bardzo sprawnie.

 1. Cosmelan

Kolejnym zabiegiem kosmetycznym, który znacznie przyczynia się do poprawy kondycji skóry twarzy jest Cosmelan. Uznawany za najskuteczniejszy sposób przy terapii wybielającej, całkiem nieinwazyjny.

Polecany szczególnie osobom, które chcą pozbyć się przebarwień słonecznych lub hormonalnych, wyrównać koloryt cery i zlikwidować powierzchniowe zmarszczki. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się zestaw kosmetyków od firmy Mesoestetic®, w skład którego wchodzą:

 • Płyn odtłuszczający,
 • Maska Cosmelan 1,
 • Krem Cosmelan 2,
 • Krem Hydra-Vital Factor K.

Pierwsze dwa specyfiki nakładane są przez lekarza podczas pierwszej wizyty, zaś dwa ostatnie aplikowane będą przez pacjenta indywidualnie w domu, nawet w ciągu kilku miesięcy. Wszystkie z wymienionych preparatów muszą zostać użyte jednocześnie, aby efekt zabiegu był najskuteczniejszy.

Rezultaty terapii kosmetycznej, choć uzyskuje się stopniowo, to można dostrzec je już po około miesiącu stosowania.

 1. Radiesse

Najpopularniejszy zabieg wypełniania zmarszczek to oczywiście tzw. botoks. Niemniej jednak istnieje szereg innych, równie skutecznych preparatów w walce z niechcianymi oznakami starzenia się cery.

Z pomocą przychodzi wówczas unikalny specyfik – Juvederm Voluma, który ma za zadanie m.in. przywracać twarzy utracony kontur, nadać jędrności policzkom czy podbródkowi. Natomiast osoby chcące dogłębnie nawilżyć i zrewitalizować skórę na twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni powinny zdecydować się na zabieg kosmetyczny przy wykorzystaniu specyfiku – Juvederm Hydrate. W ofercie firmy można znaleźć szereg innych preparatów, które przyczyniają się do ogólnej poprawy kondycji cery, warto więc poznać całą gamę produktów Juvederm®.

Efekty zabiegu Radiesse utrzymują się ponad rok i są widoczne od razu po jego zakończeniu. Dzięki zawartemu w żelu składnikowi – hydroksyapatyt wapnia, pacjent nie musi obawiać się żadnego powikłania, ponieważ preparat jest identyczny z tym, który występuje w kościach i zębach.

 1. Modelowanie ust

Modelowanie ust, zwane inaczej powiększaniem ust, to kolejny zabieg proponowany szczególnie dla kobiet po 50 roku życia. Co więcej, modelowanie ust jest jednym z najczęściej wykonywanych działań upiększających.

Osoby chcące poddać się zabiegowi, skutecznie likwidują oznaki starzenia skóry, jednakże sam preparat nie jest w stanie zahamować całkowicie tego procesu.

Aplikacja produktu ma na celu m.in. nadać objętości, podkreślić kontur, wypełnić drobne zmarszczki czy unieść opadający kącik wokół ust. Do wykonania zabiegu używa się zwykle kwasu hialuronowego a ilość wstrzykiwanego płynu zależna jest od preferencji pacjenta.

Najczęściej stosowanymi wśród lekarzy wypełniaczami są Princess Filler, Restylane Kysse lub Filorga Art Filler Lips.

60+

 1. Toksyna botulinowa

Najpopularniejszy zabieg odmładzający twarzy to oczywiście zastosowanie botoksu, zwanym inaczej toksyną botulinową. Preparat wstrzyknięty w wyznaczone miejsce powoduje czasowe sparaliżowanie mięśni, dzięki czemu skóra nie będzie się marszczyć.

Do zabiegu wykorzystywany jest taki produkt, jak SRS Skin Lift. To mezokoktajl, bogaty m.in. w witaminy oraz składniki odżywcze. Specyfik stosowany jest głównie do ujędrnienia wiotkiej i matowej skóry. Bezpośrednio po terapii następuje odżywienie oraz nawilżenie cery i redukcja zmarszczek.

Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, po czym preparat całkowicie wchłaniany jest do organizmu.

 1. Nici liftingujące PDO

Kolejnym równie często wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej jest wygładzenie twarzy specjalnymi nićmi liftingującymi.

Polega to na tym, że pod skórę pacjenta wszczepiane są włókna, które po kilku miesiącach całkowicie się rozpuszczają, stymulując tym samym wiązanie kolagenu i fibroblastów. Skóra na twarzy jest napięta, owal podniesiony, a dotychczasowe zmarszczki ulegają spłyceniu.

Do wykonania zabiegu używana jest specjalna igła, mieszcząca cieniutkie nici z haczykami, które podtrzymują tkanki podskórne, napinając mięśnie. Najczęściej stosowane oraz najlepiej oceniane przez lekarzy są produkty Cara MONO Thread oraz nici First Barb LFL.

Oba produkty stanowią idealną alternatywę dla standardowego liftingu chirurgicznego. Dodatkowym plusem tego zabiegu jest fakt, iż efekty utrzymują się nawet 2 lata.

 1. Peeling chemiczny

Następna propozycja jeśli chodzi o odmłodzenie skóry to poddanie się peelingowi chemicznemu. Jest jednym z nieinwazyjnych typów zabiegów kosmetycznych przy użyciu kwasów, celem złuszczenia obumarłego naskórka.

Wyróżnić można peeling chemiczny, mechaniczny i fizyczny ze względu na rodzaj oraz głębokość działania. Podczas konsultacji z lekarzem, zostaje dobrana indywidualna forma leczenia, adekwatna do potrzeb skóry.

Preparaty stosowane podczas zabiegu to swego rodzaju kremy czy żele w składzie z najróżniejszymi kwasami. Przykładem może być peeling liftingujący PQAGE Evolution m.in. z kwasem migdałowym oraz koenzymem Q10.

Natomiast drugim najbardziej kompleksowym środkiem, jest kuracja na bazie marki Mesoestetic Acnelan, posiadający zestaw 3 produktów do pielęgnacji w gabinecie i domu. Oba preparaty korzystanie wpływają na wygładzenie oraz napięcie skóry, łagodzą przebarwienia i blizny, a także oczyszczają ujście kanałów łojowych.

 1. Osocze bogatopłytkowe

W walce ze starzeniem skóry przychodzi kolejny, najczęściej stosowany zabieg kosmetyczny, mowa tutaj o terapii osoczem bogatopłytkowym. Polecany w szczególności osobom uczulonym na chemiczne preparaty, ceniące sobie naturalne produkty.

W pierwszej fazie osocze pobierane jest z krwi pacjenta, a następnie odwirowywane w specjalnym urządzeniu, jak np. cyfrowa wirówka laboratoryjna PRP 80-2C w celu oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza obejmującego płytki krwi.

Następnie otrzymany preparat wstrzykiwany jest w miejsca, które wymagają odmłodzeniu. Skóra po zabiegu staje się widocznie napięta i odżywiona, koloryt zostaje ujednolicony, a zmarszczki wygładzone. W związku z tym do terapii, oprócz wirówki potrzebny jest również specjalny zestaw do przeprowadzenia zabiegu.

Firma T-LAB proponuje lekarzom medycyny estetycznej pakiet, w skład którego wchodzą m.in.: 2 probówki próżniowe, strzykawka, igła do poboru materiału oraz zestaw do pobierania krwi. Dzięki takiemu zaopatrzeniu asortymentu, terapia osoczem bogatopłytkowym jest możliwa.

 

Zespół Dermatic

Facebook Instagram