Dermatic.pl Aesthetic Business

Poradnik Biznesowy by Dermatic

, ten tekst przeczytasz w: 3 minuty

Czyli jak zwiększyć zyski w salonie kosmetycznym poprzez zabiegi estetyczne?

Do niedawna w Polsce zabiegi medycyny estetycznej były tematem tabu. Były one domeną celebrytów, aktorów czy muzyków którzy chcieli wiecznie “błyszczeć”. Jednak przez ostatnie lata trend ten uległ znaczącej zmianie. Chęć poprawy swojego wyglądu idąca dalej niż coraz bardziej wyszukany makijaż czy używanie najrozmaitszych kosmetyków mających pomóc w niwelowaniu niedoskonałości cały czas rosła, w związku z czym ludzie zaczęli interesować się medycyną estetyczną.

acne-scars

Obecnie rynek medycyny estetycznej w Polsce cały czas się rozrasta. Pojawiają się nowe metody, techniki, rodzaje zabiegów czy nowoczesny sprzęt specjalistyczny do tego typu zabiegów, a ludzie coraz chętniej poddają się takim zabiegom.

Statystyki potwierdzają – co roku coraz więcej ludzi poddaje się zabiegom mającym poprawić niedoskonałości całego ciała. Ponadto co roku tworzone są coraz obszerniejsze listy popularnych zabiegów w których wyróżnia się 10 najczęściej przeprowadzanych i najpopularniejszych zabiegów w danym roku.

Rośnie także dostępność zabiegów gdyż większość dużych klinik medycyny estetycznej doszkala swoich pracowników z najnowszych trendów pojawiających się na rynku, zaopatrza się w coraz to nowszy sprzęt i specyfiki kosmetyczne.

plastic-surgery-gift

W związku z tym rośnie ogólne zadowolenie klientów i osób zainteresowanych medycyną estetyczną, do tego stopnia że powstają specjalistyczne szkoły kształcące przyszłych pracowników klinik i salonów kosmetycznych.

Jednym z głównych atutów wzrastającej popularności zabiegów estetycznych jest też napędzenie rynku i gospodarki a co za tym idzie – zarobków wszystkich specjalistów zabiegów estetycznych. Jednakże aby odczuć wzrastający przychód z tego segmentu trzeba dokładnie się z nimi zapoznać, gdyż rozszerzenie standardowej oferty swojego salonu o dwa lub trzy mało popularne zabiegi nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Trzeba skrupulatnie i dokładnie przemyśleć co dokładnie chcemy dodać do swojej oferty, przyjrzeć się rynkowi medycyny i zbadać które zabiegi utrzymują się dłużej w trendach. Ponadto rozszerzanie istniejącej oferty nie należy do najprostszych rzeczy. Trzeba odpowiednio przygotować placówkę i pracowników do wykonywania nowych obowiązków, uruchomić reklamę, skutecznie poinformować swoich klientów o nowych możliwościach zabiegowych. Od czego zatem zacząć jeśli chcemy wprowadzić zabiegi estetyczne do naszego salonu?

faq-banner

Właśnie w celu wyjaśnienia i rozszerzenia wiedzy powstał ten poradnik, którego zadaniem jest przybliżenie państwu możliwości rozszerzenia oferty swojego punktu usługowego o zabiegi estetyczne i w efekcie uzyskanie dzięki nim wyższych przychodów.

Poradnik nie opiera się tylko i wyłącznie na opisie możliwości zabiegów i ich wykonania – to kompletne kompendium wiedzy dotyczące planowania rozszerzenia oferty, podjęcie decyzji, wybranie zabiegów z pośród najpopularniejszej w naszym kraju 20, planowanie i zakup sprzętu i materiałów, w tym kosmetyków niezbędnych do przeprowadzania zabiegów.

Poszerzając ofertę swojego salonu kosmetycznego o zabiegi estetyczne mogą państwo znacząco zwiększyć jego zyski, a wszystkie niezbędne informacje do wdrożenia takich zabiegów znajdziecie państwo w tym, przygotowanym z myślą o was i waszych salonach porad.

SPIS TREŚCI

Rozdział I: Dlaczego zabiegi estetyczne 

 1. Wielkość rynku zabiegów estetycznych
 2. Przyszłość rynku zabiegów estetycznych

Rozdział II: Jak zacząć oferować zabiegi estetyczne 

 1. Jak zacząć oferować usługi medycyny estetycznej
 2. Kto może wykonywać zabiegi estetyczne
 3. Jakie szkolenia z medycyny estetycznej wybrać?
 4. Gdzie kupować preparaty do zabiegów?

Rozdział III: Najpopularniejsze zabiegi oraz związane z nimi zarobki

 1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym
 2. Makijaż permanentny
 3. Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących PDO
 4. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)
 5. Karboksyterapia
 6. Mezoterapia: igłowa, mikroigłowa, bezigłowa
 7. Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej
 8. Wolumetria – modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym
 9. Lifting powiek plazmą
 10. Peeling chemiczny

Rozdział IV: Przygotowanie pierwszego zabiegu

Rozdział V: Podsumowanie i podziękowania

Zapraszamy do lektury i życzymy sukcesów,

Zespół Dermatic

Facebook Instagram