Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Poradnik biznesowy – Rozdział III – Mezoterapia igłowa

, ten tekst przeczytasz w: 6 minuty

Mezoterapia igłowa, mimo, że znana w medycynie jest już od ponad 50 lat, zyskała na popularności dopiero w ciągu kilku ostatnich. Jest to metoda terapeutyczna, która polega na zaaplikowaniu substancji aktywnie czynnych o działaniu leczniczym, na przykład witaminy, kwasu hialuronowego, aminokwasów itp., w skórę.

Beautician makes biorevitalization to young woman. The cosmetic procedures for the face. Beauty treatments in the spa salon. Facial Skin Care.

W wyniku pobudzenia komórek, cera jest w stanie odzyskać swoją jędrność, odpowiednią wilgoć i napięcie. Celem stosowania mezoterapii jest poprawa wyglądu skóry twarzy i całego ciała, a także szybsza i skuteczniejsza jej regeneracja.

Mezoterapia igłowa jest doskonałą alternatywą dla poprawy wyglądu, jeśli nie chcemy lub boimy się użyć skalpela.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, mezoterapia igłowa rozwinęła się bardzo mocno, i o ile swego czasu wykorzystywana była w leczeniu migreny bądź żylaków kończyn dolnych, tak obecnie jest popularniejsza wśród zwolenników terapii rewitalizujących.

Zabiegi, najczęściej wykonywane są w szanowanych i renomowanych gabinetach medycyny estetycznej bądź studiach kosmetologicznych. Najczęściej wykonywane są przez doświadczonych lekarzy specjalizujących się w medycynie estetycznej oraz posiadających odpowiednie kwalifikacje kosmetologów, znających się na rewitalizacji i regeneracji skóry.

Jeszcze przed zabiegiem zaleca się, aby nie przyjmować do organizmu żadnych środków, które w jakikolwiek sposób obniżyłyby krzepliwość krwi, np. aspirynę. Zabieg wykonywany jest za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą bądź za pomocą pneumatycznego pistoletu.

tab-mesotherapy

Bezpośrednio przed, pacjentowi podaje się krem znieczulający w miejscu nakłucia, chociaż zabieg jest praktycznie bezbolesny. Następnie lekarz prowadzący wykonuje mikronakłucia niewielkich rozmiarów (do 3,4 mm), w odległości co pół bądź półtorej centymetra, wprowadzając przy tym podskórnie preparat.

Po zabiegu należy przeprowadzić subtelny masaż naskórka tak, aby zaaplikowane składniki aktywne zostały w równomierny sposób rozprowadzony wewnątrz. Mogą oczywiście pojawić się na skórze małe krwiaki bądź zasinienia, jednak powinny one ustąpić jeszcze przed 48 godzinami.

Zaleca się także unikania przez kilka dni opalania, ani narażania skóry na skoki termiczne, czyli wykluczony jest basen, sauna, solarium. Po zabiegu na skórze mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia bądź pęcherzyki.

Przyjmuje się jednak, że po upływie około trzech dni skóra powinna wrócić do optymalnego wyglądu, natomiast jest to kwestia indywidualna i równie dobrze już na następny dzień może nie być śladu po zabiegu.

W jakich sytuacjach nie można poddać się mezoterapii igłowej? Czynnikami wykluczającymi do zabiegu jest:

  • Ciąża bądź karmienie piersią
  • Choroba nowotworowa
  • Uczulenie na kwas hialuronowy bądź inne preparaty
  • Występowanie bliznowców
  • Infekcje w miejscu, gdzie zabieg będzie przeprowadzony
  • Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu)

mezo_1

Cena zabiegu jest różna, w zależności od tego co dokładnie chcemy wykonać. Dla przykładu, mezoterapia powiek to koszt rzędu  250 złotych, natomiast mezoterapia twarzy, szyi czy dekoltu to cena około 400 złotych. Właśnie te miejsca są najbardziej popularne, jeśli chodzi o przeprowadzenie zabiegu mezoterapii.

Zabiegi te są również bardzo skuteczne w redukowaniu tkanki tłuszczowej i leczeniu nawet bardzo zaawansowanych postaci cellulitu.

Ze wspomnianych wcześniej miejsc, to właśnie twarz jest najczęściej wybieraną częścią ciała do przeprowadzenia zabiegu. Najszybciej efekty będą widoczne u osób ze skórą delikatną i dojrzałą. Obok twarzy najczęściej zabiegowi poddawany jest obszar dekoltu.

W tym miejscu między innymi wygładzone zostają zmarszczki, wyleczone będą blizny powypadkowe bądź potrądzikowe. Ta metoda także sprawdzi się świetnie na skórze głowy, kiedy to wymagane będzie leczenie łysienia. W tym miejscu polecana jest zarówno kobietom jak i mężczyznom.

15-totalbeauty-logo-i-cured-my-acne

Aby mówić o pełnym powodzeniu całej kuracji należy wykonać od 5 do 6 zabiegów, które byłyby wykonywane na przestrzeni 1-1.5 tygodnia. Efekt przeprowadzanych zabiegów będzie długotrwały, a to dzięki wysoko skoncentrowanym produktom, których używa się w mezoterapii.

Rezultaty będą widoczne i bardzo zadowalające, jeśli jednak pacjentka co roku dokona jednego zabiegu odświeżającego.

Przede wszystkim jednak zabieg mezoterapii igłowej należy do bezpiecznych, gdzie ryzyko uszczerbku na zdrowiu jest niemal zerowe. Nie dziwi zatem fakt, że mezoterapia igłowa zbiera jak najbardziej pozytywne opinie od osób, które zdecydowały się poddać kuracji upiększającej.

Zabiegi – wycena

Ceny ampułek z koktajlami substancji aktywnych są bardzo różne, ale mieszczą się w granicach od kilku do kilkudziesięciu złotych.

W internecie można znaleźć nawet ampułki liftingujące lub regenerujące o pojemności 2 ml już za 8 zł. Jednak doradzamy ostrożność i dokonywanie zakupów w sprawdzonych źródłach. Średnia cena dobrej jakości mezokoktajlu to 90-120zł.

ampoules

Można też stosować pojedyncze komponenty (i samodzielnie łączyć je w mezokoktajle) których ceny zaczynają się od 15zł w górę. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zamówienie od razu całych zestawów ampułek, wtedy cena jest stosunkowo niższa.

Poza ceną substancji, do kosztów zabiegu należy doliczyć jeszcze cenę strzykawki, która wynosi ok. 2 zł (cena detaliczna) lub w przypadku zakupu hurtowego od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Poza tym nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych ze sprzętem.

Mezoterapia igłowa jest bezpieczna. Stosowana nie tylko w celu regeneracji i odmłodzenia skóry, ale także w leczeniu rozstępów, cellulitu, łysienia. Nie ma większych przeciwwskazań co do wykonywania zabiegu, jednak zrezygnować z niego muszą kobiety w ciąży oraz osoby, u których zaburzona jest krzepliwość krwi. Także mezoterapia bezigłowa w ciąży nie jest wskazana.

Twarz

Twarz jest obszarem najczęściej poddawanym zabiegowi mezoterapii igłowej. Osoby z cerą dojrzałą, delikatną, czy przesuszoną mogą szczególnie liczyć na spektakularne rezultaty. W tego typu zabiegach wykorzystywane są preparaty, które w swoim składzie mają kwas hialuronowy i witaminy A, C, E, lub zawierające substancje czynne z alg morskich, czy zielonej herbaty.

W przypadku kobiet zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów co 1,5 tygodnia, natomiast u mężczyzn powinno wykonać się o 2 zabiegi więcej. W przypadku palaczy niezbędne może być podwojenie tej ilości. Koszt wykonania jednego zabiegu mieści się w przedziale 250-300 zł.

W celu uzyskania informacji o zarobkach, należy od tej kwoty odjąć cenę zużytych ampułek, która może różnić się w zależności od wykorzystanych składników i firmy, która je wyprodukowała.

jjkolop

Kwota jaką możemy uzyskać różni się też w zależności od miasta, w którym przeprowadzany był zabieg. Inne (wyższe) ceny ma Warszawa, a inne Kraków czy Katowice. Średni zarobek z przeprowadzenia całej kuracji to 1200 zł.

Skutki uboczne, których można się spodziewać to m. in. krosty, przebarwienia, infekcje, czy rumieniec. Mogą to być jednak tylko chwilowe powikłania w odpowiedzi na reakcję organizmu. Wówczas powinny ustąpić po kilku tygodniach od wykonanego zabiegu, gdy sytuacja w organizmie się ustabilizuje.

Po wykonaniu mezoterapii igłowej nie wolno długo przebywać na słońcu, korzystać z sauny, ani pić alkoholu.

Skóra głowy

W przypadku skóry głowy mezoterapię igłową stosuje się profilaktycznie oraz w leczeniu łysienia. Jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów działających na wypadanie włosów, przez co polecana jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Efektem wykonania zabiegu jest przywrócenie prawidłowego krążenia w skórze głowy, które pobudza wzrost nowych włosów. Zabieg szczególnie polecany jest dla osób, które cierpią na łysienie plackowate i androgenowe, które jest powiązane ze zmianami hormonalnymi.

1 (2)

Mezoterapia igłowa skóry głowy trwa około 30 minut. Dla niektórych może okazać się bolesna, ponieważ owłosionej powierzchni nie da się całkowicie znieczulić, stosuje się jedynie maści miejscowo znieczulające lub spraye. Po wykonaniu zabiegu robi się masaż głowy, aby wszystkie składniki miały szansę zostać równomiernie rozprowadzone.

Proces wypadania ulega zahamowaniu, a włosy bardzo często odrastają, jednak warunkiem koniecznym jest obecność żywych mieszków włosowych. Właśnie z tego względu niezwykle ważna jest sama profilaktyka, przez którą można znacząco opóźnić wypadanie włosów.

Efekty uboczne ustępują po kilku dniach od zabiegu. Mogą wśród nich wystąpić zaczerwienienie i obrzęk skóry, czasem drobne zasinienia. Zabiegi robi się co ok. 10 dni, a powtórzyć należy je 8-10 razy.

Kwota jaką można uzyskać na jednym zabiegu to około 350 – 400 zł. Zależy to od rodzaju wykorzystywanego preparatu oraz stopnia zaawansowania leczenia. Za przeprowadzenie całej kuracji możemy spodziewać się zysku rzędu ok. 3000 zł.
Coraz popularniejszą metodą leczenia łysienia z wykorzystaniem mezoterapii igłowej jest aplikowanie w skórę osocza bogatopłytkowego, co przynosi rewelacyjne rezultaty.

 

Zespół Dermatic

Facebook Instagram