Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Wypełnianie kwasem hialuronowym

retinol 1200x300
, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty

Produkty z gamy Juvederm przeznaczone do zabiegów medycyny estetycznej i wytwarzane są przez firmę Allergan. Jest to jeden z wiodących koncernów farmaceutycznych z siedzibą w Dublinie, którego działalność ma zasięg globalny. Wypełniacze Juvederm to preparaty powszechnie znane i stosowane przez profesjonalistów w dziedzinie medycyny estetycznej na całym świecie. Ich głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, dzięki któremu zabiegi z użyciem produktów serii dają efekt odmłodzenia i wygładzenia skóry.

Preparaty Juvederm stosuje się w miejscach, w których skóra szybko się starzeje i traci sprężystość – głównie na twarzy oraz w okolicach szyi i dekoltu, ale także na dłoniach. Dzięki bezpośredniej iniekcji preparatów do skóry uzyskiwany jest długotrwały i natychmiastowy efekt naturalnego wygładzenia oraz odżywienia, a także wypełnienia. Preparaty serii Juvederm mają formę przezroczystego żelu pochodzenia niezwierzęcego, a dzięki dodatkowej zawartości środka przeciwbólowego zabiegi z ich użyciem są niemal bezbolesne.

Gama wypełniaczy Juvederm zawiera w sobie produkty przeznaczone do różnego rodzaju zabiegów takich jak wypełnianie zmarszczek, wolumetria twarzy czy powiększenie ust, a także wiele innych. W skład linii wchodzą takie produkty jak Juvederm Voluma, Juvederm Ultra 2, Juvederm Ultra 3, Juvederm Ultra 4, Juvederm Ultra Smile, Juvederm Volbella, Juvederm Volift, Juvederm Volift Retouch, a także preparat do głębokiej mezoterapii skóry Juvederm Hydrate.

Linia produktów Restylane

Producentem kosmetyków medycyny estetycznej Restylane jest szwedzkie przedsiębiorstwo biotechnologiczne Q-med. Firma od ponad 10 lat działa na rynku medycznym, zapewniając najwyższą jakość produktów i atrakcyjne ceny. Preparaty Restylane bazują na opatentowanej technologii NASHA (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid – stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego) i mają formę przezroczystego żelu o strukturze niemal identycznej jak ta naturalnie występująca w młodej skórze. Kosmetyki Restylane działają uzupełniając zasoby naturalnego kwasu hialuronowego w skórze, i hamują rozpad kolagenu, który jest wywołany przez kolagenazy. Ich działanie przyczynia się do poprawy wyglądu skóry oraz stymuluje produkcję nowego kolagenu. Stosowanie produktów serii Restylane daje długotrwały efekt wypełnienia i wygładzenia, a dzięki wyjątkowej kompozycji składników zabiegi z użyciem preparatu są bezpieczne i nieinwazyjne, a dodatkowa zawartość lidokainy (środka znieczulającego) zwiększa komfort związany z iniekcją wypełniacza.

Seria wypełniaczy Restylane składa się z kilku produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Linia kosmetyków przeznaczona jest do korekcji drobnych i głębokich zmarszczek, fałd i bruzd, a także w celu poprawy konturu twarzy, oraz w zabiegach powiększających i modelujących. W ofercie Restylane znajdują się takie produkty jak Restylane, Restylane Skinboosters Vital, Restylane Kysse, Restylane Lyps, Restylane Lyft, Restylane Skinboosters Vital Light, Restylane Refyne, Restylane Fynesse, Restylane Volyme, Restylane Defyne.

Korekcja ust

Juvederm ULTRA SMILE

Preparat Juvederm ULTRA SMILE jest wypełniaczem skórnym przeznaczonym do korekcji ust i delikatnych okolic wokół nich. Dzięki swojej delikatnej strukturze ma formę gładkiego i plastycznego żelu, który łatwo i równomiernie formuje się pod skórą, nadając ustom pełny kształt i naturalny wygląd. Stosowany jest w celu zwiększenia objętości ust oraz korekty zagłębień i linii w kącikach ust. Produkt zawiera dodatek środka znieczulającego lidokainy, który zmniejsza uczucie dyskomfortu związanego z zabiegiem.

Tym, co charakteryzuje wypełniacz Juvederm ULTRA SMILE jest jego usieciowienie, czyli zdolność wiązania molekuł kwasu hialuronowego, dzięki któremu preparat nie ulega szybkiej degradacji, a więc osiąga wysoką trwałość. Efekty zabiegu z użyciem produktu Juvederm utrzymują się od 9-12 miesięcy.

Restylane Lyps Lidocaine

Wypełniacz Restylane Lyps Lidocaine to produkt zaprojektowany z myślą o wypełnieniu ust i ich okolic. Doskonale wypełnia i modeluje usta pozostawiając przy tym naturalny wygląd. Zabieg z użyciem preparatu pozwala modelować usta, nadając im objętość, ale także korygować ubytki zniekształcające ich ogólny wygląd. Działanie liftingujące Restylane Lyps Lidocaine wynika ze zdolności zawartego w preparacie kwasu hialuronowego do wiązania dużej ilości wody. Dodatkowa zawartość lidokainy zmniejsza uczucie dyskomfortu związane z iniekcją.

Restylane Lyps Lidocaine daje długotrwałe efekty, a rezultaty po wykonaniu zabiegu z użyciem preparatu utrzymują się zazwyczaj od 6 do 18 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Przywracanie objętości twarzy

Juvederm Voluma Lidocaine

Produkt Juvederm Voluma Lidocaine został stworzony w celu przywracania objętości twarzy, głównie policzków i podbródka, pozostawiając efekt liftingu. Podnosi i ujędrnia skórę twarzy oraz przywraca utraconą z wiekiem sprężystość. Preparat ma formę delikatnego żelu, w którego skład wchodzi kwas hialuronowy oraz środek znieczulający – lidokaina, a jej zawartość zapewnia zminimalizowanie uczucia dyskomfortu związanego z zabiegiem.

Daje efekt subtelnego uniesienia i ujędrnienia,  odtwarza kształt policzków, przywraca także utraconą z wiekiem objętość twarzy, a także nawilża i odżywia skórę, nadając jej naturalny i młody wygląd.

Efekt po zabiegu z użyciem Juvederm Voluma Lidocaine jest długotrwały i zauważalny nawet do 18 miesięcy.

Restylane Volyme

Preparat z serii Restylane przeznaczony jest do nadania efektu wypełnienia i wolumetrii kości policzkowych, policzków i podbródka, a także modelowania owalu twarzy. Dzięki szczególnym właściwościom składników zawartych w Restylane Volyme przywraca skórze naturalny wygląd, a zawartość lidokainy sprawia, że dyskomfort związany z wykonaniem zabiegu i iniekcją preparatu jest minimalny. Naturalne wypukłości twarzy zostają odtworzone i przywrócone, a skóra staje się jędrna, wypełniona i odżywiona.

Efekt po zabiegu z użyciem produktu Restylane Volyme jest długotrwały i natychmiastowy i utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

Wygładzanie delikatnych zmarszczek

Juvederm Volift Lidocaine

Ten produkt z linii Juvederm został stworzony przy użyciu innowacyjnej technologii VYCROSS, dzięki której kwas hialuronowy występuje w niższym niż dotychczas stężeniu, co wpływa na zmniejszenie ewentualnego obrzęku po zabiegu oraz jego szybsze ustąpienie. Przyspiesza to powrót do codziennych zajęć i nie wymaga od pacjenta okresu rekonwalescencji, a efekty utrzymują się na skórze dłużej.

Wypełniacz przeznaczony jest do zabiegów redukcji średniej głębokości zmarszczek, a także przywrócenie objętości skóry, modelowania konturu twarzy oraz wypełniania zagłębień i fałd np. fałdy nosowo-wargowej. Produkt zawiera lidokainę, która niweluje uczucie dyskomfortu związanego z iniekcją preparatu. Zabieg z użyciem Juvederm Volift Lidocaine daje efekt wygładzenia i wypełnienia, skóra jest także bardziej odmłodzona, odżywiona i nawilżona.

Rezultaty zabiegu z użyciem preparatu są natychmiastowe i utrzymują się nawet do 15 miesięcy, pozostawiając naturalny efekt odświeżenia.

Restylane Refyne

Restylane Refyne to produkt na bazie kwasy hialuronowego z dodatkiem lidokainy czyli środka znieczulającego. Został stworzony z myślą o wypełnianiu średniej głębokości zmarszczek i bruzd takich jak fałda nosowo-wargowa, a także modelowania kształtu twarzy, kształtowania kości policzkowych oraz niwelowania worków pod oczami. Preparat jest stosowany w zabiegach mających na celu odbudowanie i zwiększenia objętości tkanek twarzy i daje efekt naturalnego liftingu, a skóra staje się wyraźnie wygładzona i odżywiona.

Efekty zabiegu z użyciem Restylane Refyne są natychmiastowe i długotrwałe i utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Podobieństwa serii Juvederm i Restylane

 Choć linie Juvederm i Restylane wytworzone zostały przez różne koncerny obie marki mają sporo cech wspólnych. Głównym podobieństwem jest skład produktów. Preparaty obu serii przeznaczone są do zabiegów medycyny estetycznej i pełnią rolę wypełniaczy na bazie niezwierzęcego i usieciowanego kwasu hialuronowego. Jest to składnik naturalnie występujący w skórze, przez co nie wywołuje reakcji alergicznych i jest bezpieczny w stosowaniu. Dodatkowo produkty wzbogacone są o lidokainę, która pełni rolę środka znieczulającego mającego na celu zwiększyć komfort w czasie iniekcji preparatu. Wszystkie wypełniacze z gamy Juvederm i Restylane mają formę przezroczystego żelu, a zabiegi z ich użyciem są w pełni nieinwazyjne. Efekty działania są podobne, a ich czas utrzymania się na skórze jest zbliżony i zależy od rodzaju skóry, ilości wykonanych iniekcji i lekarza wykonującego zabieg. Ceny produktów są porównywalne.

Różnice produktów Juvederm i Restylane

 Główną różnicą między preparatami serii Juvederm i Restylane jest objętość produktu znajdującego się w jednej ampułkostrzykawce. Preparaty Restylane mają dwa warianty pojemności  i jeśli wybiera się produktu tej serii nie ma potrzeby zużycia całej ampułki w trakcie jednego zabiegu. W przypadku produktów Juvederm w czasie iniekcji należy zastosować cały środek i nie może być on podzielony i pozostawiony do ponownego użycia. Konsystencja wypełniaczy z gamy Juvederm jest także nieco bardziej delikatna, ale niekoniecznie musi oznaczać to że preparaty tej serii inaczej zachowują się pod skórą. Wszystko zależy od predyspozycji pacjenta, rodzaju skóry i oczekiwanych rezultatów

Wybór właściwego produktu

Wybór odpowiedniego produktu zależy od indywidualnych parametrów pacjentów i efektów, jakie chcą uzyskać poprzez odpowiedni zabieg. Decyzję dotyczącą wyboru preparatu należy podjąć w trakcie konsultacji z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg i w porozumieniu z nim. Specjalista medycyny estetycznej powinien ocenić kondycję skóry i jej specyfikę i dzięki znajomości produktów i ich przeznaczeniu zaproponować powinien najdogodniejsze dla pacjenta rozwiązanie.

Zespół Dermatic

Facebook Instagram