Dermatic.pl Aesthetic Business

Nowości jesienne

, ten tekst przeczytasz w: 4 minuty

Medycyna estetyczna stanowi nieustannie rozwijający się obszar, którego postęp uwarunkowany jest coraz to większymi możliwościami technologicznymi oraz potrzebami konsumentów. Kosmetolodzy poszukują innowacyjnych rozwiązań, które w jak najbardziej efektywny sposób sprostają wszelkim skórnym defektom – od blizn potrądzikowych i zmarszczek, po ubytki we włosach, czy utratę owalu twarzy. Zabiegi medycyny estetycznej przyciągają zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku, którzy zachęcani są długotrwałymi efektami kuracji. Specjaliści zaczęli stawiać na używanie preparatów z naturalnymi składnikami, a nawet wykorzystywać własny materiał pacjenta, jak tłuszcz i krew. Nic zatem dziwnego, że możemy wyróżnić tak obszerną ofertę zabiegów. Jeśli jesteście ciekawi, które z nich stanowią nowość na rynku medycyny estetycznej, czas zapoznać się z poniższym artykułem i odkryć zabieg idealny dla siebie.

Trendy w medycynie estetycznej

Zastanawiasz się jak odmłodzić twarz po 40? Czy chciałbyś pozbyć się plam po słonecznym lecie? Jeśli wciąż szukasz skutecznego rozwiązania, które upora się z twoimi problemami skórnymi, sprawdź jakie nowości przygotowała dla Ciebie medycyna estetyczna:

Lifting HIFU

Metoda HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound) polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, które przyczyniają się do rozgrzania określonych punktów tkanki podskórnej. Taki proces pozwala pobudzić produkcję włókien kolagenowych, a co za tym idzie, uzyskać takie efekty, jak:

 • zredukowanie zmarszczek,
 • ujędrnienie i napięcie skóry,
 • podniesienie owalu twarzy,
 • poprawa krążenia krwi,
 • wygładzenie bruzd i blizn.

Zabiegi na twarz odmładzające, które wykorzystują działanie fal ultradźwiękowych, zyskały na popularności ze względu na możliwość uzyskania wyraźnego efektu poprawy kondycji skóry bez użycia skalpela. Ten nieinwazyjny lifting trwa ok. 30 minut, a rezultaty utrzymują się nawet do dwóch lat. Należy jednak liczyć się z kosztami tak skutecznej kuracji – ceny zależą od miejsca, które zostanie poddane działaniu HIFU oraz kliniki, która wykona wskazany zabieg i wahają się między 2 500 PLN, a 3 500 PLN.

Nie zapominajmy także o szeregu przeciwwskazań – kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, osoby chorujące na choroby nowotworowe, czy pacjenci ze stanem zapalnym skóry nie mogą poddać się zabiegowi HIFU ze względu na swoje bezpieczeństwo zdrowotne. Co więcej, kurację powinny odpuścić sobie osoby, które w przeciągu dwóch ostatnich tygodni zostały poddane aplikacji botoksu i kwasu hialuronowego.

Ciekawostką jest, że metoda HIFU wykorzystywana jest także podczas zabiegów wyszczuplających. Często wybierają ją osoby, które pozbyły się nadmiaru kilogramów, a ich skóra wraz z utratą tkanki tłuszczowej, przestała być elastyczna i jędrna.

Zabieg PRP

Dużym zainteresowaniem pacjentów cieszą się szczególnie zabiegi, do których wykorzystuje się ich autologiczny materiał. Jest to idealny sposób na walkę z niedoskonałościami skórnymi dla osób, które wykazują reakcje alergiczne na składniki aktywne zawarte w preparatach używanych podczas powszechnych zabiegów estetycznych, takich jak mezoterapia igłowa, czy peelingi chemiczne.

Przykadem skutecznego zabiegu, który przeprowadza się opisywaną metodą, jest estetyczna kuracja osoczem bogatopłytkowym (PRP), które pobiera się od pacjenta za pomocą igły, a następnie poddaje odwirowaniu w specjalnym urządzeniu. Otrzymany materiał zostaje zagęszczony i wstrzyknięty w wybrany na skórze obszar. Zaaplikowana substancja zaczyna aktywować produkcję białek i procesy regeneracyjne tkanki.  

Efekty zabiegu PRP uzależnione są od powtarzalności kuracji i problemu skórnego, jaki chcemy zniwelować. W niektórych przypadkach, rezultaty będą widoczne już po pierwszej aplikacji autologicznej substancji – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, które oceni specjalista przeprowadzający zabieg. Mimo że zabieg określany jest potocznie “wampirzym liftingiem” to z pewnością nazwa nie odstrasza klientów. To właśnie dzięki niemu pacjenci mogą pochwalić się długotrwałymi efektami, do których zaliczymy:

 • poprawę gęstości i ujędrnienie skóry
 • redukcję zmarszczek
 • wypełnienie bruzd i blizn potrądzikowych
 • ujednolicenie kolorytu
 • rozjaśnienie cieni pod oczami

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej pozwala również zwalczyć łysienie androgenowe, które objawia się utratą włosów w okolicach czoła i skroni. Iniekcja substancji pobudza mieszki włosowe do wzrostu, dzięki czemu wyrastają one mocniejsze, grubsze i stają się bardziej gęste.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przy których stosowana jest metoda PRP mogą być również łączone z innymi kuracjami w celu maksymalizacji efektów. Jak już zostało wspomniane, są to zabiegi, które nie wywołują reakcji alergicznych, więc nie należy obawiać się skutków ubocznych. Jedynie po zakończeniu iniekcji można odczuć lekki obrzęk twarzy, który samoczynnie zniknie w przeciągu kilku dni.

Ile trzeba zapłacić za aplikację swojego własnego osocza? Ceny różnicuje miejsce wykonywania zabiegu oraz defekt skórny, który pragniemy zwalczyć. Przykładowo, za okolice twarzy zapłacimy od 500 do 1800 PLN, a za zabieg na dłonie ok. 500 PLN do 2000 PLN.

Laser frakcyjny

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego wybierany jest często przez osoby, które zmagają się z takimi problemami jak:

 • rozstępy
 • blizny potrądzikowe i pooparzeniowe
 • plamy i przebarwienia skórne
 • zmarszczki w okolicach twarzy
 • pomarszczona skóra dłoni
 • nierówny koloryt skóry

Urządzenie stanowi nowoczesne narzędzie, które odpowiada za tzw. fototermolizę frakcyjną. Jest to zjawisko polegające na mikroskopijnym uszkodzeniu, które pobudza naturalne procesy regeneracyjne tkanki. Do zabiegu wykorzystuje się fale elektromagnetyczne odpowiedzialne za podgrzanie wody w tkankach i przerwanie skóry. Odbudowa powłoki jest możliwa dzięki nienaruszonym punktom skóry, które znajdują się w pobliżu uszkodzonego miejsca i mają wpływ na przyspieszenie jego regeneracji.

Uszkodzenia skóry naturalnie kojarzą się nam z bólem i dyskomfortem. Aby zniwelować nieprzyjemne uczucie towarzyszące podczas zabiegu, specjalista znieczula wybrane miejsce odpowiednim specyfikiem. Powinien być to sprawdzony preparat, który w swoim składzie posiada lidokainę hamującą przewodzenie impulsów nerwowych. Przykładem omawianego środka jest krem Lidooxin – znajdziemy go na stronie hurtowni estetycznej www.dermatic.pl, która w swojej ofercie przedstawia sprawdzone nowości w kosmetyce profesjonalnej.

Efekty zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego widoczne są po kilku tygodniach od zakończenia kuracji. Wiąże się to z potrzebą regeneracji skóry i produkcją kolagenu odpowiedzialnego za jej wygładzenie i ujędrnienie. Rezultaty zostaną z pacjentem na długo, jeśli będzie odpowiednio dbał o kondycję swojej skóry – unikanie promieni słonecznych, codzienna pielęgnacja i odpowiednia dieta z pewnością będą miały na to pozytywny wpływ.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to sposób na pozbycie się niechcianych boczków bez użycia skalpela. Niniejszy zabieg proponowany jest wszystkim, którzy pragną wymodelować sylwetkę, a wizja operacji chirurgicznej przyprawia ich o dreszcze. Lipoliza iniekcyjna, tak jak inne zabiegi estetyczne, powinna poprzedzona być rozmową z potencjalnym pacjentem i określeniem, czy jego stan zdrowia daje mu możliwość poddania się iniekcji.

Zabieg polega na aplikacji specjalnej substancji odpowiedzialnej za rozpuszczenie komórek tłuszczowych, które są transportowane do wątroby, a następnie wydalane. Lipoliza iniekcyjna trwa ok. 60 minut (w zależności od problemu, który pacjent chce zniwelować) i po jej zakończeniu można zaobserwować lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które samoistnie zninkną w przeciągu kilku dni.  

Wskazana nieinwazyjna metoda pozwala na zredukowanie poziomu tkanki tłuszczowej w takich miejscach jak:

 • pośladki
 • podbródek
 • ramiona i kolana
 • zewnętrzna i wewnętrzna strona ud
 • brzuch
 • plecy

Należy pamiętać jednak, że bez odpowiedniej diety i choćby niewielkiej aktywności fizycznej, ciało ponownie zacznie odkładać tłuszcz i efekty lipolizy iniekcyjnej nie będą tak trwałe, jak w przypadku osób, które preferują zdrowy tryb życia.

Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej również i u Ciebie!

Medycyna estetyczna oferuje nam szeroką gamę swoich możliwości – za jej pomocą pozbędziemy się blizn i przebarwień, odejmiemy sobie lat, a nawet wymodelujemy sylwetkę. Zabiegi na twarz u kosmetyczki nabrały nowego znaczenia. To właśnie dzięki nim wiele pacjentów odzyskuje pewność siebie i zmienia swoje życie. Warto zatem śledzić badania i sprawdzać jakie innowacyjne metody walki z defektami skórnymi proponuje nam medycyna estetyczna. Bycie na bieżąco nie tylko poszerzy posiadaną już wiedzę, ale pozwoli również dotrzeć do nowego grona Twoich pacjentów.

Zespół Dermatic

Facebook Instagram