Dermatic.pl Aesthetic Business

portal informacyjno-branżowy ISSN 2719-7980

Prosto z mostu – wady i zalety toksyny botulinowej

, ten tekst przeczytasz w: 2 minuty
Ranking plusów i minusów zabiegu z toksyną botulinową.  Na początek marchewki (zalety), a potem lista kijków (wad). Zapraszamy do lektury!
Odwracalny proces

Botoks nie jest zabiegiem na całe życie. Jeżeli podejmiecie wyzwanie, ale nie będziecie zadowoleni wystarczy odczekać kilka miesięcy by w lustrze pojawiła się ta sama, dobrze znana twarz. Zabieg nie wpłynie permanentnie na Waszą skórę bądź kształt twarzy.

Szybki efekt

Efekty botoksu widoczne są już po kilku dniach -czasami bardziej, a innym razem mniej spektakularne, ale badania udowodniły działanie poprawnie podanego botoksu w absolutnej większości przypadków.

Nie tylko na zmarszczki

Botoks nie tylko zredukuje zmarszczki mimiczne, ale wygładzi również skórę i pomoże w walce z nawracającymi migrenami.

10 minut i po sprawie

Podanie botoksu zwykle zajmuje kilka minut i jest stosunkowo mało inwazyjne w porównaniu z niektórymi, dostępnymi na rynku zabiegami.

Niskie ryzyko

Tak, w teorii jad kiełbasiany brzmi jak narzędzie zbrodni rodem ze Średniowiecza, ale w praktyce dzięki postępowi technologicznemu i wielu badaniom ryzyko jest naprawdę niewielkie. Kobiety w ciąży powinny oczywiście unikać zabiegów, ponieważ drobne ryzyko wpływu botuliny na płód istnieje i zawsze istnieć będzie… Podobnie jak w przypadku picia kawy, palenia papierosów i innych przyjemnych, aczkolwiek w ciąży niewskazanych aktywności. Ale jeżeli zdecydujecie się na zabieg u profesjonalisty, który zna anatomię i ma delikatne ręce – zabieg będzie skuteczny i bezpieczny.

Początek pięknej przyjaźni?

Główna zaleta botoksu może przez niektórych być postrzegana jako jego największa wada. Pamiętajmy, że podanie botuliny przyniesie rezultat na kilka miesięcy, po których trzeba będzie zabieg powtórzyć – nie jest to rozwiązanie permanentne, ale takim byłby chyba jedynie eliksir wiecznej młodości. Cytując angielskich klasyków “We’re not there… yet”. 😉 Podsumowując – dobrze zrobiony botoks może Was zachwycić i zmotywować do kontynuowania terapii przez długie lata. Czy to źle? Dwa słowa: Kosztowny nałóg.

Apsik?

Zdarzają się przypadki reakcji alergicznych na samą botulinę lub substancje dodatkowe. Ponadto, botoks nie przepada zbyt za antybiotykami i niektórymi lekami. Mimo, że reakcje alergiczne są stosunkowo łatwe do opanowania, nie zmienia to faktu, że objawy są nieprzyjemne i mogą w niektórych przypadkach być dość rozległe.

Patrz! Mumia idzie!

Botoks może czasowo ograniczyć mimikę, ponieważ paraliżuje mięśnie twarzy by je odpowiednio rozluźnić. Oczywiście bardzo wiele zależy od techniki podania, ale należy pamiętać również o tym, że medycyna estetyczna to nie tylko botoks. Bierzmy pod uwagę jak inne zabiegi, którym się poddajemy mogą wpłynąć na nasz ostateczny wygląd i starajmy się racjonalnie dobierać narzędzia, które nas odmłodzą, a nie oszpecą.

Bez specjalisty ani rusz!

Stawiajmy na wiedzę i profesjonalizm. Niewłaściwie podany botoks, źle dobrana dawka, nieodpowiednie warunki zabiegu – wszystkie te czynniki mogą sprawić, że zamiast efektu “ŁAŁ” uzyskacie efekt “AŁ”… Wasz magik, zwany też lekarzem musi mieć wiedzę dotyczącą preparatów, możliwych reakcji alergicznych i efektów ubocznych oraz jak w tych przypadkach reagować. Doświadczenie – zdecydowanie wskazane.

Must be funny in a rich man’s world”

Botoks kosztuje. Niekiedy naprawdę dużo. Oczywiście ceny uzależnione są od ilości podanego preparatu, jego jakości oraz prestiżu kliniki, ale mimo spadku cen w ostatnim czasie koszt ostrzyknięcia jednej partii twarzy to min. 750zł.

Czy warto? Ocenę pozostawiamy Wam. Czekajcie na kolejne dawki informacji!

Zespół Dermatic

Facebook Instagram