Dermatic.pl Aesthetic Business

Najpopularnisze zabiegi estetyczne w Polsce

, ten tekst przeczytasz w: 5 minuty

Dynamiczny rozwój nowych technologii oraz farmaceutyki dobrze wpłynął również na rozwój medycyny estetycznej. Osiągnięcie idealnego, wymarzonego wyglądu, który jest przecież tak ważny w naszym społeczeństwie, nigdy nie było tak proste. Nowości w kosmetyce profesjonalnej i odpowiednie zabiegi estetyczne zapewnić mogą twarz i ciało bogini. Chociaż, jak pokazują badania, z takich metod korzystają również mężczyźni, którzy też chcą zadbać o swoją prezencję. Jednakże, częstym pytaniem nasuwającym się podczas dyskusji o medycynie estetycznej jest: jakie są najpopularniejsze zabiegi estetyczne w Polsce?

Mezoterapia

Bardzo uniwersalny i popularny wśród Polek zabieg, który oferuje każdy gabinet medycyny estetycznej. Nic zresztą dziwnego. Nie wymaga chirurgicznej operacji oraz z jego efektu możemy możemy się cieszyć już drugi dzień po wykonaniu. Mezoterapia zapewnia wygładzenie zmarszczek oraz odmłodzenie skóry w naturalny sposób. Jest to bardzo szybka droga do uzyskania pożądanych efektów, nieważne czy to będzie mezoterapia mikroigłowa czy mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, polega na iniekcji. Za pomocą zastrzyku wprowadzamy do ciała odpowiednie związki chemicznie, takie jak kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy i inne. Dzięki takiemu sposobowi zabiegu, substancje w stanie są dojść do miejsc, których kremy nigdy nie osiągną, czyli tych głęboko pod skórą. Niweluje to procesy starzenia się, usuwa cellulit i rozstępy, pomaga w leczeniu i regeneracji cery, oraz zapobiega łysieniu.

W przeciwieństwie do igłowej, mezoterapia mikroigłowa nie jest tak inwazyjna. Nie stosuje się tu iniekcji, ale pobudza się skórę za pomocą specjalnego urządzenia (derma roller) powodującego mikronakłucia, czyli kontrolowane uszkodzenia, do odbudowy kolagenu oraz elastyny. Ta mechaniczna stymulacja oddziałuje na naskórek w sposób regenerujący. Spowodowane jest to aktywacją procesu zagęszczania się liczby wiązań kolagenu w skórze, do których aplikowane są tak zwane “koktajle”, które są indywidualnie dopasowywane do pacjenta. Po zabiegu kształt twarzy ulega polepszeniu, a cera staje się jędrniejsza. Oprócz tego, usuwane są wszelkie blizny, zasinienia i innego rodzaju przebarwienia.

Do tego typu terapii potrzebujemy odpowiednio dobranych związków chemicznych, takich jak kwas hialuronowy czy fosfatydylocholina – one są kluczem zabiegu estetycznego, dlatego powinniśmy upewnić się, że podawane nam związki są do nas spersonalizowane oraz, że pochodzą z zaufanego źródła, np. od marki SRS czy Mesoestetic.

Lifting

Bardzo chętnie stosowanym przez pacjentów sposobem na odmłodzenie wyglądu jest lifting, czyli zabieg chirurgiczny, który polega na zredukowaniu tkanki w pożądanych przez nas częściach ciała  W naturalnym ciągu rzeczy, tkanka z wiekiem opada i powoduje zmarszczki. Zadaniem lekarza jest naciągnąć skórę i przywrócić jej sprężystość, dzięki czemu lepiej się ona układa, ale wciąż wygląda naturalnie. Po zabiegu nie widać prawie śladu, ponieważ nacięcia robione są w niewidocznych miejscach (jak np. za uszami). Jako, że jest to operacja plastyczna, wymaga ona znieczulenia oraz minimum 1-dniowego nadzoru lekarza po zabiegu (czyli po prostu pobytu w klinice). Dzisiaj najpopularniejszym jest lifting twarzy, ale kliniki oferują również lifting ud czy lifting brzucha. Należy jednak pamiętać, że takie zabiegi wymagają najpierw konsultacji ze specjalistą, ponieważ istnieją różne przeciwwskazania dla osób np. uczulonych na środki znieczulające.

Coraz częściej możemy spotkać się w ofertach różnych klinik z pojęciem liftingu nieinwazyjnego. Wynika to z rozwoju techniki, która oferuje leczenie np. ultradźwiękami. Jest to również alternatywa dla osób, które chcą odmłodzić twarz po 40, a nie mają zaufania lub predyspozycji zdrowotnych do zabiegów tradycyjnych.

Peeling

Zabieg, którego korzenie sięgają starożytności, lecz nigdy nie stracił na swojej popularności. Już nasi przodkowie znali ten sposób na wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie skóry. Używano wtedy najczęściej do tego maseczek z ryżu, orzechów czy pumeksu. Niestety w tamtych czasach medycyna nie była dobrze rozwinięta i często dochodziło do niepoprawnego wykonywania zabiegu, przez co występowały powikłania w postaci blizn i martwicy skóry. Obecnie peeling wciąż cieszy się swoją popularnością, lecz teraz wiemy już, jak powinno się go wykonywać poprawnie – zwłaszcza wiedzą to lekarze, bowiem w gabinetach medycyny estetycznej peelingi wykonuje się niemal codziennie. Polega on na intensywnym złuszczaniu naskórka i dotarciu do skóry właściwej. W klinikach stosuje się do tego najczęściej różnego rodzaju kwasy, np. trójchlorooctowy. W wyniku takiego działania pozbywamy się skutków starzenia się skóry, przebarwień, blizn (np. potrądzikowych) i innych niedoskonałości. Jest to zabieg bardzo mało inwazyjny w porównaniu do poprzednich, tani w wykonaniu oraz, co najważniejsze, niezwykle efektywny, o czym świadczy jego historia. Dodatkowo, peeling ze względu na w.w właściwości nie jest zabiegiem jednorazowym –  możemy go powtarzać tak często, jak potrzebujemy.

Trzeba też pamiętać żę zabiegi peelingu nie są wykonywane tylko i wyłącznie przez specjalistów. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak odmłodzić twarz domowymi sposobami, to peeling może być odpowiedzią, której szukacie. Takie ujędrnianie twarzy może być wykonane przez nas samych, przy użyciu podstawowych produktów znajdujących się w każdym domu jak mleko i cukier. Oczywiście nie możemy spodziewać się po takim prowizorycznie przeprowadzonym zabiegu takich samych efektów jak po peelingu wykonanym w klinice, ale odpowiednio przeprowadzony zapewni nam zdrową i ładnie, młodo wyglądającą cerę.

Nici PDO

Nić PDO (polidioksanon) jest wciąż nowością na polskim rynku, dlatego nie spotka się jej wszędzie, ale zyskuje w oczach zarówno pacjentów jak i specjalistów ze względu na swoją efektywność i bezinwazyjność. Nici PDO, często spotykane również jako “nici liftingujące”, to specjalne włókno syntetyczne utworzone ze związków, które rozpuszczają się w tkance. Stymulują one produkcję kolagenu w skórze oraz łączenie kwasu hialuronowego, tym samym zwiększając napięcie, sprężystość, nawilżenie i elastyczność skóry. Technika ta wykorzystuje już istniejące linie napięcia skóry, więc nie powoduje nienaturalnego wyglądu, a jej efekt podobny jest do klasycznego chirurgicznego liftingu. Oprócz tego, często przyrównuje się ten zabieg do działania znanego wśród celebrytów botoksu, ale w przeciwieństwie do toksyny botulinowej, nie powoduje unieruchomienia mięśni, a jedynie lekko je osłabiamy, dlatego lekarze coraz częściej przychylają się w stronę nici PDO. Warto wspomnieć, że jak na tak mało inwazyjny sposób aplikacji – bo nić wprowadza się nam za pomocą sterylnej igły do tkanki – efekt jest niezwykle trwały, a wynikami możemy zachwycać już po zabiegu!

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w naszym ciele, który odpowiada za wiązanie cząsteczek wody, czyli w praktyce za gładkość i jędrność skóry, niestety z czasem jego produkcja w naszym organizmie zmniejsza się. Można go natomiast użyć również do zabiegów upiększających, służących “odmłodzeniu” ciała, sztucznie zwiększając jego pokłady w organizmie. Przez co jego użyteczność w medycynie estetycznej jest ogromna. Możemy go użyć do modelowania twarzy, poprawiania elastyczności i jędrności skóry a nawet do powiększania ust. Jego aplikacja polega na wstrzyknięciu żelu z kwasem głęboko pod skórę w pożądanym miejscu, po wykonaniu znieczulenia miejscowego. Po wprowadzeniu kwasu, reaguje on z cząsteczkami wody w ciele, co powoduje jego pęcznienie. Nasza skóra uelastycznia się, a lekarz może ją w tym momencie odpowiednio wymodelować, tak żeby uzyskać pożądany przez pacjenta efekt, czyli piękniejsze, bardziej zmysłowe ciało.

Rewitalizacja

W naturalnym procesie starzenia się nasze ciało traci odpowiednie składniki mineralne, aminokwasy, witaminy itd. Wskutek tego ciało zaczyna wyglądać coraz gorzej oraz, co ważniejsze, tracimy przez to na naszym zdrowiu. Nasza cera staje się wrażliwa na światło słoneczne oraz wrażliwa na zimny wiatr, co powoduje mikrouszkodzenia na ciele. Odpowiedź na ten problem znalazła medycyna estetyczna, a jest nią tzw. rewitalizacja. Jest do bardzo prosty w przeprowadzeniu zabieg, który polega po prostu na dostarczeniu skórze wszystkich utraconych w wyniku upływu lat składników. Zapewnia to jej odpowiednie nawilżenie, odżywienie oraz pobudza do odbudowy. Naocznym efektem tego zabiegu jest natomiast efekt odmłodzenia skóry i jej rozświetlenia.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest zabiegiem mechanicznym polegającym na złuszczeniu naskórka na ciele przy użyciu odpowiednich głowic diamentowych. Jest to łatwy sposób pozbycia się niedoskonałości na skórze oraz na odmłodzenie jej. Zabieg ten sam w sobie jest skuteczny, ale dla maksymalnej efektywności poleca się używać go łącznie z peelingiem klasycznym.

Botoks

Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, to nie może zabraknąć słynnego botoksu. Toksyna botulinowa ma bardzo unikalne właściwości i bardzo różni się od pozostałych zabiegów. Działa w sposób w zasadzie dość szkodliwy dla organizmu, bowiem blokuje nerwy, które odpowiedzialne są za skurcze mięśni, które powodują wystąpienie zewnętrznych efektów starzenia, czyli głównie zmarszczek. Całość jest dość tania, prosta w wykonaniu i bezbolesna, natomiast zwrócić należy uwagę na fakt, że efekt nie jest specjalnie długotrwały, niektórzy lekarze odradzają zabieg ze względów zdrowotnych a efekt czasem może wyglądać nienaturalnie, co często wytyka się celebrytom. Dlatego botoks powoli zaczyna odchodzić do lamusa na rzecz bardziej zdrowych dla organizmu sposobów.

Osocze bogatopłytkowe

Rok 2017 przyniósł ze sobą nowe zabiegi estetyczne, w trendy wbiła się na pewno technika regeneracyjna z użyciem osocza bogatopłytkowego, czyli substancji, która znajduje się w nas samych! Najpierw wyodrębniana przy pomocy specjalistycznych narzędzi, a następnie wprowadzana z powrotem pod skórę, zapewnia niesamowity efekt. Pobudza bowiem rozwój naczyń krwionośnych, tym samym regenerując tkanki oraz produkując kolagen. Można tego zabiegu dokonać na różnych częściach ciała, a w jego efekcie nasza skóra wyglądać będzie “jak nowa”.

Techniki z użyciem lasera

Laser to wynalazek bardzo często używany w dzisiejszych czasach. W optometrii używa się go do korekcji wzroku, ale w medycynie estetycznej też znalazł zastosowanie, a mianowicie w usuwaniu blizn. Czy są one wynikiem zmian potrądzikowych czy pourazowych, nie ma to znaczenia. Laser, za pomocą impulsów, niszczy tkankę odpowiedzialną za przebarwienie a następnie stymuluje tworzenie nowych komórek w jej miejsce, nie pozostawiając po tym żadnych nienaturalnie wyglądających śladów. Efekty tego zabiegu pozostają do końca życia i jest to sposób bardzo bezpieczny oraz, paradoksalnie, bardzo nieinwazyjny.

Zespół Dermatic

Facebook Instagram